pozvanka_do_rijnove_kavarny_universitas_139429.jpg

O původních obyvatelích Mexika a o zkušenostech se soužitím s potomky Indiánů bude v další Kavárně Universitas vyprávět historik a etnolog Oldřich Kašpar. Vědec a pedagog z Katedry kulturní a sociální antropologie Fakulty filozofické Univerzity Pardubice je expertem na předkolumbovskou kulturu a držitelem nejvyššího mexického státního vyznamenání.

Nejnovější akce, kterou pořádají studenti Univerzity Pardubice, má název Život mezi Indiány a staví na poznatcích vědce, který zájemcům přiblíží vlastní pohled na soužití s potomky Indiánů a zkušenost s každodenností jejich života. Návštěvníci se dozvědí, jestli se někdy během svých výzkumů mezi Indiány bál o holý život nebo třeba i to, o čem si vypráví vtipy.

Doc. Oldřich Kašpar se zabývá česko-španělsko-latinskoamerickými vztahy, dějinami Mexika a předkolumbovskou kulturou mexických Aztéků. Je autorem více než tří desítek knižních publikací, které vyšly v Česku, Německu, Francii, Španělsku a v Mexiku. Minulý rok byl jmenován čestným a hostujícím profesorem na mexické Autonomní univerzitě státu Hidalgo a za svůj vědecký přínos spojený i s osobním charismatem byl vyznamenán nejvyšším mexickým státním vyznamenáním pro cizince: Řádem aztéckého orla.

KDY: pondělí 21. října od 18 hodin
KDE: Klub 29, ulice Svaté Anežky České, č. p. 29, vstup volný

Těšíme se na Vás!

Martina Macková