vystava_za_vasi_a_nasi_svobodu_1968-2018_archiv_upa_126130.jpg

Vážené kolegyně a kolegové,

rádi bychom vás informovali, že Univerzita Pardubice v rámci svého programu k 30. výročí sametové revoluce představí unikátní výstavu ZA VAŠI A NAŠI SVOBODU 1968 – 2018.

Soubor více než dvaceti rozhovorů s občany států Východního bloku, kteří v roce 1968 odvážně protestovali proti invazi vojsk do Československa, je putovní. Možnost vidět tuto expozici už měli například lidé v Praze, v Brně, ve Washingtonu nebo v Kyjevě. Osudy, vzpomínky pamětníků a fotografie společně s dokumenty ze sovětských, polských, maďarských, německých, bulharských a českých archivů bezpečnostních složek a osobních archivů shromáždili během deseti let badatelé Ústavu pro studium totalitních režimů v Praze.

Výstava je součástí programu Univerzity Pardubice k 30. výročí sametové revoluce. Na vernisáži promluví prorektorka pro rozvoj Univerzity Pardubice ANDREA KOBLÍŽKOVÁ, jeden z autorů výstavy ADAM HRADILEK z Ústavu pro studium totalitních režimů v Prazesenátorka MILUŠE HORSKÁ, která nad výstavou převzala záštitu.

KDY: 31. 1. - 8. 3. 2019, VERNISÁŽ pondělí 4. 2. 2019 v 16 hodin

KDE: foyer Auly Arnošta z Pardubic

Těšíme se na Vás!

Martina Macková