aula-2006-13_140822.jpg

Vážené kolegyně a vážení kolegové,

chtěli bychom vás upozornit, že na Univerzitu Pardubice se zítra sjedou tvůrci české Wikipedie. Po Praze, Brně a Olomouci se nad dalšími vizemi a projekty bude na 11. české Wikikonferenci diskutovat v Aule Arnošta z Pardubic Univerzity Pardubice.

Spolek Wikimedia ČR nabízí zajímavý program, ve kterém se v několika blocích představí více než desítka řečníků, k nim se přidají další diskutující. Mluvit se bude o tom, co dělá WMCZ pro nováčky a o větší rozmanitosti komunity, jaké jsou zkušenosti nových wikipedistů nebo o dnešní situaci Wikiklubů. Jeden z wikiklubů v České republice funguje také na Univerzitě Pardubice. Jeho zástupce Attila Béla Pató bude mít přednášku Editováním Wikipedie můžete překračovat hranice.

Součástí Wikikonference 2019 bude také kurz vedený zkušeným wikipedistou, na kterém bude možné se zeptat na cokoliv, co vás o Wikipedii zajímá, a který poběží paralelně s jedním z programových bloků.

Videozáznamy přednášek z minulých let najdete zde: 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013 a 2012.

KDY: 23. listopad 2019         9.00 – 18.00

KDE: Aula Arnošta z Pardubic Univerzity Pardubice, Studentská 519, Pardubice