Published: 05.05.2017

V neděli 7. května a úterý 9. května mohou sportovní nadšenci v Pardubicích absolvovat hned dva charitativní běhy. Proběhnout se pro dobrou věc mohou jak studenti a zaměstnanci Univerzity Pardubice, tak zájemci z široké pardubické veřejnosti.

V neděli 7. května se v areálu Univerzity Pardubice a okolí běží česká odnož charitativního běhu WINGS FOR LIFE WORLD RUN, za jehož organizací v Pardubicích stojí student Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice Jan Němec. S podporou Správy kolejí a menzy budou mít závodníci a účastníci běhu možnost využít zázemí na kolejích Univerzity Pardubice v Pardubicích – Polabinách. Odtud bude také nedělní závod přesně ve 13 hodin odstartován. Poběží se kolem slepého ramene Labe s výhledem na Kunětickou horu.

„Wings for Life World Run je nadační běh, který pomáhá získat finanční podporu na výzkum léčby poranění míchy. Letos se běží celosvětově již čtvrtý ročník. Probíhá současně v 38 zemích a pro nás se konal doposud nejblíže v Bratislavě,“ vysvětluje organizátor běhu Wing for Life World Run v Pardubicích student Jan Němec a pokračuje: „A proto jsem se pustil do organizace běhu s názvem APP RUN Pardubice, který je součástí té celosvětové akce. Rozdíl je pouze v tom, že v Bratislavě bude běžce dojíždět catcher car a u nás v Pardubicích veškerá komunikace bude probíhat přes speciální mobilní aplikaci,“ popisuje průběh nedělního závodu student.

Registrace účastníků-běžců probíhá online na webu Wings for Life World Run, kde je možné také přispět a zjistit podrobnosti: http://www.wingsforlifeworldrun.com/int/en/app-run-pardubice/. Závod startuje již tuto neděli 7. května ve 13 hodin.

Komu nebude stačit nedělní běh, může se zúčastnit další běžecké akce již v úterý 9. května. Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice ve spolupráci s Univerzitním sportovním klubem pořádá JARNÍ PROBĚHNUTÍ aneb běh pro dobrou věc.

„I letošní běh je určen pro všechny, kteří si chtějí zaběhat a kteří chtějí přispět a podpořit sebemenší částkou na nemocnou dívenku z Pardubicka. Tentokrát výtěžek z akce věnujeme malé Štěpánce, která bojuje hned s několika nemocemi najednou,“ říká o letošním, již třetím, ročníku charitativního běhu jeho organizátorka Mgr. Lenka Doležalová z Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice. „Štěpánku a její život,...

Ing. Valerie Wágnerová
mluvčí Univerzity Pardubice