dsc_2498_1600_128788.jpg

Published: 05.03.2019

První jarní paprsky lákají po zimě k pohybu. Intenzivně můžete cvičit s Univerzitním sportovním klubem nebo s Katedrou tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice. Ta připravila pro všechny milovníky sportování několik akcí, díky kterým své tělo dostanete opět do formy.

Květinový fitness maraton otevřel sérii cvičení. V tělocvičně univerzity se střídaly lektorky v padesátiminutových intervalech a sportovci měli deset minut na občerstvení. Podmínkou bylo dorazit s květinou na oblečení či kdekoliv na těle.

„Pravidelně pořádáme akce nejen pro studenty a zaměstnance, ale ke sportování zveme i veřejnost.  Zájem o pohybové aktivity je velký, naše cvičení bývá tematicky laděné. Sportovci zároveň sbírají body do soutěže o Standartu rektora univerzity. V této prestižní soutěži mezi sebou bojují jednotlivé fakulty v mnoha sportech,“ říká vedoucí Katedry tělovýchovy a sportu UPa Tomáš Macas.

Všichni, kdo rádi protáhnou své tělo, mohou přivítat jaro jógou 21. března. Na programu je devadesátiminutové cvičení Vinyasa jogy pod vedením Evy Hronové Čaladi, po kterém bude následovat Hathajóga s Michael Rauerem. Vstupné na akci je 150 korun a nutné je přihlásit se do 18. března na e-mail: eva.hronovacaladi@upce.cz.

Pohyb v rámci Univerzitního sportovního klubu

Studenti, zaměstnanci univerzity, ale i zájemci z řad veřejnosti mohou využívat sportoviště a tělocvičny Univerzity Pardubice také jako členové Univerzitního sportovního klubu. V nabídce jsou raketové sporty jako například badminton, stolní tenis, tenis.  Zahrát si můžete volejbal, futsal či florbal, nechybí ani kondiční cvičení, zumba, tabata, piloxing, powerjóga či indoor cycling. Z vodních sportů jsou k dispozici veslování i kanoistika.

Veškeré informace k jednotlivým aktivitám včetně rozvrhu hodin najdete na stránkách Univerzitního sportovního klubu. Podmínkou sportování a cvičení v rámci USK je zaplacení členského příspěvku. Výše těchto příspěvků najdete na stránkách http://usk.upce.cz/index.html.