Published: 24.08.2015

V současné době dochází v jižní části univerzitního kampusu v Polabinách k rozsáhlým úpravám venkovních ploch, které v průběhu výstavby přinášejí různá i nepříjemná omezení, a to jak pro automobilovou dopravu, tak i pro pěší a cyklisty.

Nová parkoviště
V rámci projektu VAP - výukový areál Polabiny se buduje za budovou EA nové parkoviště s kapacitou 92 parkovacích míst. Parkoviště bude dokončeno v září 2015.

Další nové parkoviště pro cca 90 automobilů vzniká u budovy rektorátu.

Nové odpočinkové zóny
Ve dvoře mezi budovami rektorátu, dopravní fakulty a novým výukovým areálem VAP (R a DB, DC a EB) se dokončuje nové atrium s Lavičkou Václava Havla, které bude sloužit jako odpočinková zóna.

Před Dopravní fakultou Jana Pernera ve Studentské ulici se buduje nový parter, který pokračuje až ke kruhovému objezdu u Josefa, který bude další příjemným vstupním prostorem do univerzitních budov, pro setkávání a odpočinek.

Rekonstrukce vozovek
Součástí venkovních úprav univerzity a dostavby VAP – výukového areálu Polabiny v kampusu je i rekonstrukce silnice mezi budovou EA (FES a FF) a EB (bývalé těžké laboratoře DFJP – nyní nový výukový areál Polabiny). Tato část prací bude dokončena v listopadu 2015.

Zároveň Magistrát města Pardubic ve spolupráci s MO II a v koordinaci s univerzitou zahájil rekonstrukci ulice Studentská včetně podélných chodníků. Ulice bude rozdělena středovým pásem, kde budou umístěny sloupy pro veřejné osvětlení a pro trolejové vedení. Přibydou nové přechody pro chodce a retardéry pro zpomalení dopravy. Tato akce města má být dokončena do konce října 2015.

Nová cyklostezka
Již byla zprovozněna nová cyklostezka od univerzitní tělocvičny vedoucí do ulice Kunětická směrem k jezu. Příští rok má Magistrát města Pardubic v plánu ještě tento úsek propojit na cyklostezku podél Labe. Po dokončení nových parkovišť a úprav vozovek tak dojde k celkovému propojení komunikací a navázání na existující chodníky a stezky, což umožní v celém areálu snadnější a bezpečnější pohyb jak pro cyklisty, tak chodce.

Dočasná omezení přinesou na podzim významné zlepšení
Z výše uvedeného je zřejmé, že realizované stavby, práce a úpravy zasahují a budou na začátku akademi...