Published: 28.04.2015

FAKULTU CHEMICKO-TECHNOLOGICKOU vede od 3. dubna profesor PETR KALENDA. Jeho jmenování bude stvrzeno malou akademickou ceremonií ve středu 29. dubna.

Ve středu 29. dubna předá rektor Univerzity Pardubice profesor Miroslav Ludwig jmenovací dekret také novému děkanovi FAKULTY ZDRAVOTNICKÝCH STUDIÍ, kterým se stane od 1. května 2015 profesor JOSEF FUSEK.

Po osmi letech mají ve svém čele nového děkana tedy jak nejstarší fakulta univerzity – Fakulta chemicko-technologická, tak Fakulta zdravotnických studií, která vznikla ze stejnojmenného ústavu v roce 2007. Další volby na funkci děkana fakulty letos čekají ještě v květnu Fakultu filozofickou a v závěru roku Fakultu ekonomicko-správní Univerzity Pardubice.

Od 3. dubna stojí v čele Fakulty chemicko-technologické prof. Ing. Petr Kalenda, CSc., který předešlá dvě čtyřletá funkční období zastával na fakultě funkci proděkana pro pedagogiku. Akademický senát fakulty jej zvolil kandidátem na funkci děkana dne 21. ledna 2015 a na základě této volby jej rektor univerzity do funkce děkana jmenoval, a to pro následující čtyřleté období 2015 – 2019.

Ve středu 29. dubna proběhne na Fakultě chemicko-technologické malá akademická slavnost – slavnostní instalace děkana do funkce, kdy novému děkanovi předá rektor Univerzity Pardubice prof. Ing. Miroslav Ludwig, CSc. děkanský řetěz jako symbol jeho nového úřadu a odstupující a nově nastupující děkan si předají funkce.

Po osmi letech vystřídal profesor Kalenda v čele fakulty prof. Ing. Petra Lošťáka, DrSc. Je pátou osobnostní v čele fakulty od jejího založení v roce 1991, kdy se začal na původní Vysoké škole chemicko-technologické v Pardubicích vytvářet základ vícefakultního univerzitního systému a budoucí Univerzity Pardubice (1994 - VŠCHT v Pardubicích přejmenována na Univerzitu Pardubice).

Ve vedení fakulty nedochází k personálním změnám, nicméně dojde k zeštíhlení počtu proděkanů a dosavadní proděkani změní působnost a kompetence: prof. Ing. Petr Němec, Ph.D. má v novém čtyřletém období na starosti pedagogiku, prof. Ing. Karel Ventura, CSc. vnitřní záležitosti a vnější vztahy a prof. Ing. Petr Mošner, Dr. vědu a tvůrčí činnost.

__________________________________________________________________________________

Profesor Ing. Petr Kalenda, CSc., absolvoval VŠChT v Pardubicích v r. 1985 v oboru Technologie výroby a zpracování polymerů. Působí v Oddělení nátěrových hmot a organických povlaků Ústavu chemie a technologie makromolekulárních látek Fakulty chemicko-technologické. Od roku 2007 působil též jako proděkan pro pedagogiku fakulty. V roce 2007 byl jmenován profesorem pro obor Technologie makromolekulárních lát...