Published: 14.11.2015
V úterý 10. listopadu se sešel Akademický senát Fakulty ekonomicko-správní, patnáctičlenný nejvyšší samosprávný orgán fakulty, aby rozhodl, kdo bude novým kandidátem na funkci děkana fakulty.
Dosavadní děkanka Fakulty ekonomicko-správní doc. Ing. Renáta Myšková, Ph.D. vedla fakultu dvě čtyřletá funkční období od roku 2008 a její funkční období končí 31. 12. 2015. Podle platného vysokoškolského zákona může tuto akademickou funkci vykonávat tatáž osoba jen po dvě po sobě jdoucí funkční období.
Na předvolebním shromáždění akademické obce Fakulty ekonomicko-správní se v minulém týdnu (3. listopadu) představili se svojí vizí vedení fakulty v dalším období dva kandidáti na funkci děkana fakulty, navržení členy akademické obce, kteří kandidaturu přijali:
- doc. Ing. Romana Provazníková, Ph.D.,
- doc. Ing. Jan Stejskal, Ph.D.
shodou okolností oba působící na stejném Ústavu ekonomických věd fakulty.
Vlastní volba kandidáta na funkci děkana fakulty akademickým senátem proběhla v úterý 10. listopadu při dopoledním zasedání akademického senátu fakulty, který měl na programu jednání právě bod jediný - volbu kandidáta na funkci nového děkana fakulty.
V tajné volbě patnáctičlenný senát dvoutřetinovou většinou zvolil za kandidáta na funkci děkanky fakulty pro následující čtyřleté období 2015 – 2020 docentku ROMANU PROVAZNÍKOVOU.
Akademickým senátem fakulty zvolenou a navrženou kandidátku by měl rektor Univerzity Pardubice prof. Ing. Miroslav. Ludwig, CSc. jmenovat do funkce s účinností od 1. ledna 2016.
doc. Ing. Romana Provazníková, Ph.D. (nar. 1964), současná proděkanka fakulty pro vnitřní záležitosti, působí na Ústavu ekonomický věd Fakulty ekonomicko-správní.
Absolventka Fakulty národohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze (1986) působí na vysoké škole v Pardubicích od roku 1992, v oboru veřejná ekonomika a služby se habilitovala v r. 2008 na Ekonomické univerzitě Matěje Bela v Banské Bystrici.
Předmětem jejího odborného zájmu je analýza finančních vztahů mezi jednotlivými články veřejné správy navzájem a současně mezi ústřední veřejnou správou a územní samosprávou. Zkoumá i kvalitativní stránky činnosti územních samospráv, aplikace metod evaluace jejich činnosti a nových způsobů poskytování veřejných statků a služeb, vztahy institucí územní samosprávy a ostatních ekonomických subjektů a jejich vliv na rozvoj regionu. Věnuje se rovněž zkoumání makroekonomického aspektu ekonomických aktivit územních samospráv zejména jejich vlivu na zadluženost veřejných financí a ovlivňování fi...