dsc_7325_179680.jpg

Published: 22.02.2022

Od dnešního dne vlaje na akademickém náměstí Fakulty chemicko-technologické ukrajinská vlajka jako symbol naší solidarity s lidem Ukrajiny, jejíž svrchovanost je ohrožena imperiálními snahami Ruské federace.

Vedení fakulty vyjádřilo tímto gestem solidaritu s lidem Ukrajiny, se studenty, kteří studují nejen na Fakultě chemicko–technologické, ale i na ostatních fakultách Univerzity Pardubice, jejichž počet čítá více než 300 studentů z různých oblastí Ukrajiny. Velmi nás potěšil kladný ohlas studentů z Ukrajiny, jejichž zástupce zaslal poděkování za sebe a ostatní studenty elektronickou poštou na adresu děkanátu FChT.

Solidarita s národem, který téměř po staletí byl tvrdě zkoušen ze strany silnějšího souseda, je pro nás empatickým aktem upřímné podpory, sounáležitosti a především soucítění s utiskovanými.

Fakulta chemicko-technologická
Univerzity Pardubice