Published: 14.05.2015

Od 1. května 2015 vede Fakultu zdravotnických studií Univerzity Pardubice nový děkan - prof. MUDr. Josef FUSEK, DrSc. Ve středu 13. května byl slavnostně uveden do funkce.

Rektor Univerzity Pardubice profesor Miroslav Ludwig jej jmenoval na základě provedené volby v Akademickém senátu Fakulty zdravotnických studií, devítičlenném samosprávném akademickém orgánu, který profesora Fuska zvolil za kandidáta na funkci děkana dne 9. března t. r. pro další čtyřleté období.

Akademické obci fakulty se profesor Fusek představil jako jediný kandidát, který kandidaturu na funkci děkana přijal, na veřejném shromáždění počátkem března a zároveň seznámil fakultu se svojí vizí vedení fakulty v následujících letech. Na následném volebním zasedání akademického senátu jej fakultní senátoři zvolili (8 hlasy z 9 možných) kandidátem na funkci děkana pro další funkční období 2015 – 2019. Předseda akademického senátu Mgr. Vít Blanař tak na základě provedené volby v akademickém orgánu fakulty kandidáta doporučil rektorovi univerzity ke jmenování.

Prof. Ing. Miroslav Ludwig, CSc., rektor univerzity, navrženého kandidáta profesora Fuska jmenoval do funkce s účinností od 1. května 2015. Jmenovací dekret mu předal ve středu 29. dubna. Legislativní akt ustavení nového děkana do funkce byl dovršen ve středu 13. května slavnostní ceremonií - instalací na půdě fakulty v posluchárně fakulty v Průmyslové ulici.

Historicky první děkan pardubické Fakulty zdravotnických studií prof. MUDr. Arnošt Pellant, DrSc., který stál u zrodu nejprve vysokoškolského ústavu v roce 2002 a posléze fakulty v roce 2007, předal funkci svému nástupci.

Představeny a uvedeny do funkce byly i nové proděkanky fakulty:

• Mgr. Jana Škvrňáková, Ph.D. – proděkanka pro studium a vzdělávací činnost
  • Mgr. Eva Hlaváčková, Ph.D. – proděkanka pro vnitřní a vnější vztahy
  • Ing. Jana Holá, Ph.D. – proděkanka pro vědu a výzkum

Slavnosti na fakultě se zúčastnila řada hostů, zejména představitelé ostatních šesti fakult univerzity, vedení střední zdravotnické školy, s níž fakulta sdílí výukový areál, a s krátkými prosloveními vystoupili též Ing. Roman Línek, MBA, první náměstek hejtmana Pardubického kraje, a MUDr. Tomáš Gottvald, předseda představenstva a generální ředitel akciové společnosti Nemocnice Pardubického kraje, s níž fakulta od svého založení úzce spolupracuje.

Prof. MUDr. Josef Fusek, DrSc., je druhou osobností v čele fakulty, v současné době působí na Katedře o&#x...