Published: 29.08.2013

Dnešním dnem (29. srpna) končí první týdenní cyklus seminářů, kdy lektoři z řad akademických pracovníků Fakulty zdravotnických studií navštívili pardubické základní školy a proškolili jejich pedagogické pracovníky.

V tomto prvním cyklu seminářů bylo proškoleno 130 pedagogů z pardubických základních škol, které projevily o semináře zájem. Semináře se věnovaly zejména dvěma důležitým oblastem v životě škol, mezi něž patří První pomoc a akutní stavy u dětí a Chronická onemocnění u dětí ve škole.

"Semináře proběhly formou prezentací doplněných praktickými ukázkami na modelech. Účastníci obdrželi školící materiál, ve kterém bylo každé téma přehledně shrnuto. V případě zájmu si mohli předváděné demonstrace i sami vyzkoušet," přiblížila obsah seminářů Ing. Eva Kynclová, vedoucí akcí projektu na Fakultě zdravotnických studií.

V průběhu každého semináře lektoři také odpovídali na dotazy pedagogů týkající se jejich konkrétních problémů a zkušeností. Předpokládaná délka jednoho semináře byla 4 hodiny.

Další cyklus seminářů pro pedagogické pracovníky základních a středních škol bude realizován v období podzim 2013 - jaro 2014 na základě zájmu oslovených škol.
_____________________________________________________________________________
Semináře pořádá Univerzita Pardubice v rámci projektu Brána vědě/ní otevřená - BRAVO, CZ.1.07/2.3.00/35.0024, který je zaměřený na popularizaci vědy a výzkumu. Formou kontaktních, populárně naučných zážitkových akcí, demonstrací, exkurzí, přednášek, kroužků, besed a dalších akcí chce Univerzita Pardubice aktivně zapojit mladou generaci do poznávání světa a ukázat jí i veřejnosti zábavnou a zajímavou formou svět moderní vědy a výzkumu a rovněž pěstované disciplíny zejména odborných pracovišť sedmi svých fakult.

bližší informace:
Ing. Eva Kynclová