Published: 26.03.2014

V pondělí 24. března připravila Fakulta zdravotnických studií již 11. studentskou vědeckou konferenci bakalářských a magisterských nelékařských zdravotnických oborů, která se konala v nové posluchárně v prostorách fakulty v Černé za Bory.

S prezentací vystoupilo celkem osmnáct studentů – sedm z bakalářských a jedenáct z magisterských studijních oborů. Přednášky byly tematicky zaměřené na aktuální problematiku ošetřovatelství, porodní asistence a perioperační péče.

Součástí hodnocení byla i schopnost reagovat na dotazy
Odborná komise, která byla složena z odborníků ze zdravotnictví a akademických pracovníků fakulty, zhodnotila výsledky v rámci připravovaných závěrečných prací studentů z hlediska jejich teoretického přehledu, provedeného výzkumu a významu práce pro profesní zaměření. Nedílnou součástí hodnocení byl i způsob prezentace studentů a schopnost reagovat na dotazy vztahující se k tématu prezentace. Tři nejlepší bakalářské a tři nejlepší magisterské práce postoupily z fakultního kola do celostátního kola konference, které bude letos pořádat Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Celostátní klání se uskuteční v dubnu 2014.

Nejlepší bakalářskou práci měla Marcela Jurásková
Na prvním místě bakalářských prací se umístila Marcela Jurásková (studijní obor Zdravotnický záchranář) s prezentací Hypoglykémie v přednemocniční neodkladné péči, na druhém místě se umístila Kateřina Rohrerová (studijní obor Porodní asistentka) se svojí prezentací Role partnera během těhotenství a porodu a třetí místo obsadila Lucie Malinková (studijní obor Porodní asistentka) s prezentací Bolest u novorozence a její hodnocení.

Mezi magistry zvítězila Štěpánka Musilová
Z magisterských prezentací byla nejlépe ohodnocena práce Bc. Štěpánky Musilové (studijní obor Ošetřovatelská péče v interních oborech) Nozokomiální nákazy: katétrové infekce centrálního žilního řečiště, na druhém místě se umístila Bc. Lucie Chrudimská (studijní obor Ošetřovatelská péče v interních oborech) s prezentací Hodnocení kvality poskytované péče ve zdravotnickém zařízení ambulantními pacienty a třetí nejlepší ocenění poroty získala Bc. Markéta Stránská (studijní obor Perioperační péče v gynekologii a porodnictví) s prezentací Porovnání škál bolesti v závislosti na kognitivní funkci.

Publikum ocenilo práci týkající se první pomoci u pac...