Published: 11.09.2014

Ve středu 10. září byla přivolána studentovi ubytovanému na kolejích záchranná služba. Vzhledem k tomu, že se jednalo o osobu, která přijela nedávno z africké země, situace byla záchrannými systémy vyhodnocena jako potenciálně zdraví ohrožující, proto byl proveden na kolejích univerzity mimořádný zásah. Student univerzity byl vyšetřen a jakékoliv podezření na případné onemocnění virem Ebola bylo krajským hygienikem na místě vyloučeno a potvrzeno následně lékaři Pardubické krajské nemocnice, kam byl po zrušení zásahu student převezen k dalšímu vyšetření a péči.

Zdravotní stav studenta budeme sledovat a přejeme mu brzké zotavení.

Krajská hygienická stanice potvrdila, že se není třeba v souvislosti s událostí a nemocí studenta obávat ani na kolejích, kde student bydlí, žádných dalších důsledků či možnosti šíření nemoci.

V souvislosti s opatřeními České republiky ohledně nebezpečí epidemie onemocnění vyvolaného virem Ebola, která postihují některé/vyjmenované země západní Afriky, poskytujeme informaci hlavního hygienika ČR ze dne 8. září 2014, které se týká zejména osob, tj. studentů či zaměstnanců, kteří by se zdržovali, cestovali či se vraceli z rizikových oblastí Afriky.

Opatření se týkají zemí: Guinea, Libérie, Sierra Leone, Nigérie a Demokratická republika Kongo.

Upozornění hlavního hygienika ČR pro zahraniční studenty, ale i studenty a další osoby a zaměstnance cestující z oblastí výskytu horečky způsobené virem Ebola:

v češtině – zde (pdf)

Podle prvního ověření matriky studentů na univerzitě studenti z uvedených zemí nestudují.

11. září 2014