Po úspěšném vykonání státních závěrečných zkoušek opouštějí Univerzitu Pardubice a její fakulty letošní absolventi. Diplomy dostávají při slavnostních akademických obřadech-promocích v Aule Arnošta z Pardubic.

Ročně končí svá vysokoškolská studia na sedmi fakultách Univerzity Pardubice na dva tisíce absolventů. V téměř sedmdesátileté historii tak vychovala pardubická vysoká škola již téměř 40 tisíc kvalifikovaných, vysokoškolsky vzdělaných odborníků, kteří působí v nejrůznějších sférách, oborech a profesích.

V pátek 15. června obdrželi své diplomy letošní absolventi FAKULTY CHEMICKO-TECHNOLOGICKÉ a v pátek 22. června FAKULTY FILOZOFICKÉ.

Další bakalářské sponze nebo inženýrské promoce na fakultách Univerzity Pardubice pokračují:

• v úterý 26. června a ve středu 27. června FAKULTY EKONOMICKO-SPRÁVNÍ,
  • ve čtvrtek 28. června DOPRAVNÍ FAKULTY JANA PERNERA,
  • v pátek 29. června FAKULTY ELEKTROTECHNIKY A INFORMATIKY.

V úterý 26. června při bakalářské sponzi a ve středu 27. června při slavnostní promoci

dostane vysokoškolský diplom 250 úspěšných absolventů FAKULTY EKONOMICKO-SPRÁVNÍ - 145 bakalářů a 105 inženýrů – ve studijních programech Hospodářská politika a správa, Ekonomika a management a Systémové inženýrství a informatika.

Studentskou cenu rektora I. stupně obdrží za vynikající úroveň a obhajobu diplomové práce Ing. Jan Endrle ve studijním oboru Ekonomika veřejného sektoru za celkový prospěch studia „s vyznamenáním“ a vynikající úroveň a obhajobu diplomové práce s názvem „Účinnost fiskální a měnové politiky v podmínkách ČR“. Ing. Nika Beranová obdrží Studentskou cenu rektora II. stupně.

Studentskou cenu děkanky Fakulty ekonomicko-správní získají 3 absolventi za vynikající úroveň závěrečné práce v bakalářském studiu a 5 absolventek a absolventů v navazujícím magisterském studiu.

Ocenění České společnosti pro systémovou integraci za vynikající úroveň bakalářské práce obdrží Bc. Daniel Kyral a Bc. Martin Gottvald a za diplomovou práci Ing. Martina Vlačihová a Ing. Nika Beranová.

Ve čtvrtek 28. června se konají závěrečné promoce a sponze na DOPRAVNÍ FAKULTĚ JANA PERNERA – diplomy převezme celkem 159 absolventů.

Při dopoledních obřadech získá vysokoškolský diplom 82 inženýrů - absolventů navazujících magisterských studijních programů Dopravní inženýrství a spoje a Stavební inženýrství.

V odpoledních hodinách obdrží titul „bakalář“ 77 absolventů bakalářského studia (70 absolventů studijního programu Dopravní technologie a spoje a 7 absolventů studijního programu Stavební inženýrství).

Studentskou cenu rektora I. stupně při nich obdrží Ing. Pavel Kracík ve studijním oboru Technologie a řízení dopravy za celkový prospěch studia „s vyznamenáním“ a vynikající úroveň a obhajobu diplomové práce s názvem „Návrh zvýšení propustné výkonnosti tratě 501 v úseku Přelouč – Pardubice hl. n.“.

Tři noví inženýři Ing. Jiří Šlapák, Ing. Jan Mikyska a Ing. Kateřina Coufalová obdrží Studentskou cenu rektora II. stupně.

V pátek 29. června se koná slavnostní promoce a bakalářská sponze 67 absolventů FAKULTY ELEKTROTECHNIKY A INFORMATIKY.

Své diplomy při dopoledních slavnostních obřadech převezme 31 nových inženýrů a 36 bakalářů

(20 inženýrů a 25 bakalářů získá diplom v oboru Informační technologie, 5 inženýrů a 3 bakaláři ve studijních oborech Komunikační a řídicí technologie a Komunikační a mikroprocesorová technika

a 6 inženýrů a 8 bakalářů v oboru Řízení procesů).

Studentskou cenu rektora I. stupně obdrží Ing. Ondřej Beneš, absolvent studijního oboru Informační technologie, za celkový prospěch studia „s vyznamenáním“ a vynikající úroveň a obhajobu diplomové práce „Aplikace pro smart detekci výrobních vad“.

Při akademickém obřadu budou také uděleny tři Studentské ceny rektora II. stupně absolventům Ing. Ondřeji Komárkovi, Ing. Davidu Moravčíkovi a Ing. Dominiku Štursovi.

Děkan fakulty udělí Ocenění za vynikající zpracování bakalářské práce: Bc. Vladislavu Mlejneckému, Bc. Matěji Mňoučkovi, Bc. Martinu Volencovi a Bc. Dominiku Vargovi.

Absolventy FAKULTY ZDRAVOTNICKÝCH STUDIÍ čekají slavnostní akademické obřady v pondělí 9. července.

Poslední závěrečné slavnostní obřady letošních absolventů fakult Univerzity Pardubice pak proběhnou ještě v měsíci září a říjnu.

Ing. Valerie Wágnerová
mluvčí Univerzity Pardubice