img_20220309_121610_resized_20220309_121646203_180318.jpg

Published: 09.03.2022

Vzhledem ke zcela mimořádné mezinárodní situaci, se děkan Fakulty chemicko – technologické rozhodl udělit mimořádné studijní stipendium studentům z Ukrajiny.

V uplynulých dnech, kdy se situace vyhrotila natolik, že se někteří naši zahraniční studenti nemohou vrátit do své domoviny a zůstali zde bez jakékoliv podpory svých rodin, přicházeli tito vysokoškoláci do kanceláře děkana se svými dojemnými osobními příběhy, které bohužel negativně ovlivnily jejich životy a potažmo i studium na FChT. Proto se děkan fakulty rozhodl udělit studentům z Ukrajiny mimořádné studijní stipendium, které jim bude pravidelně vypláceno každý měsíc v akademickém roce 2021/22, a které by mělo dostatečně pokrýt jejich náklady na studia.

Věříme, že tato pomoc alespoň částečně ukrajinským studentům vyváží jejich osobní újmy, které válečným konfliktem utrpěli.

Mgr. Lucie Stříbrná, Ph.D.
proděkanka fakulty