Published: 07.02.2014

Mezi pěti nominovanými na Cenu hejtmana Pardubického kraje za činnost ve prospěch osob se zdravotním postižením „Duhové křídlo 2013“ v kategorii profesionálů byla i PaedDr. Zdenka Šándorová, Ph.D., odborná referentka Referátu služeb hendikepovaným Univerzity Pardubice. Smyslem této ceny je ocenit organizace a jednotlivce, kteří se profesně nebo osobně věnují pomoci lidem se zdravotním postižením, usilují o zlepšení jejich životních podmínek a pomáhají při odstraňování společenských i jiných bariér.

Doktorka Zdenka Šándorová zasvětila lidem s postižením kus života, pomáhala rodinám dětí s postižením ve Sdružení pro ranou péči Pardubice. Od roku 2010 pracuje na Fakultě zdravotnických studií Univerzity Pardubice na Oddělení zdravotně sociální práce jako akademická pracovnice, v roce 2012 stála u zrodu Akademické poradny Univerzity Pardubice, dodnes zde působí jako odborná pracovnice a poskytuje speciálně pedagogické poradenství. Od července 2013 je odbornou referentkou nově vzniklého Referátu služeb hendikepovaným Univerzity Pardubice.

Je také členkou koordinační skupiny komunitního plánování města Pardubic, jejím zaměřením jsou osoby s mentálním postižením, dále je členkou Komise Rady Královéhradeckého kraje pro občany se zdravotním postižením.