Published: 14.03.2013

DO PÁTKU 15. BŘEZNA mají všichni zájemci možnost podat přihlášku ke studiu bakalářských studijních oborů na DOPRAVNÍ FAKULTU JANA PERNERA a na FAKULTU EKONOMICKO-SPRÁVNÍ.

Do osmi bakalářských studijních oborů plánuje Dopravní fakulta Jana Pernera přijmout 650 uchazečů.

Vloni byl na Dopravní fakultě Jana Pernera největší zájem o tyto tři bakalářské obory:
1. Dopravní management, marketing a logistika,
2. Technologie a řízení dopravy,
3. Dopravní prostředky.

Fakulta ekonomicko-správní plánuje přijmout do deseti bakalářských studijních oborů na 1 050 uchazečů.

Loňské tři nejžádanější obory na Fakultě ekonomicko-správní:
1. Ekonomika a provoz podniku,
2. Veřejná ekonomika a správa,
3. Management podniku.

Fakulta chemicko-technologická a Fakulta elektrotechniky a informatiky přijímají přihlášky do bakalářského studia ještě do konce března. Fakulta restaurování, která sídlí v Litomyšli, přijímá přihlášky do svých uměleckých oborů do 17. května.
Dvě fakulty univerzity -  Fakulta filozofická a Fakulta zdravotnických studií již první kolo přijímání přihlášek do bakalářských studií ukončily.

Do 53 oborů bakalářského studia (v 27 studijních programech) bude všech 7 fakult přijímat celkem necelé 4 tisíce uchazečů / středoškoláků, kteří budou mít v rámci studia možnost strávit jeden nebo dva semestry na některé z téměř 170 partnerských vysokých škol v zahraničí, nebo využívat moderní vybavení, zázemí a služby uceleného univerzitního kampusu v Pardubicích.

Do navazujících magisterských a doktorských programů přijímají fakulty univerzity přihlášky ještě v dalších měsících.

Na Univerzitě Pardubice studuje v letošním akademickém roce 2012/2013 přes 10 600 vysokoškoláků.