Na lásku se jich nikdo neptal
Klub 29 (Svaté Anežky České 29, Pardubice) kontakt

Srdečně vás zveme na výstavu mladých umělců doprovázenou přednáškou Denisy Vídeňské, doktorandky historie na Ústavu historických věd FF UPCE, která se ve své disertační práci věnuje podobám lesbické lásky a sexuality v první polovině 20. století.

Vernisáž výstavy se uskuteční 28. 6. 2024 od 19:00.

Z první poloviny 20. století máme doloženou celou řadu pramenů, které se vztahují ke queer minulosti. Jsou v nich vyjádřeny dobové představy o homosexualitě, její kriminalizaci, vjemy veřejnosti i pocity queer spisovatelů vztahující se k tématům identity, svobody i lásky. Výstava předvede výtvarná díla mladých umělců, která jsou reakcí na citace vybrané z těchto děl.  Výstavu připravili studenti a studentky třetího ročníku Střední školy uměleckoprůmyslové v Ústí nad Orlicí.

Výstava potrvá do 30. 8. 2024.
Vstup volný.

Akce se koná za podpory Univerzity Pardubice a Statutárního města Pardubice.