Univerzita Pardubice a její venkovní i vnitřní sportoviště ožily tento týden posledním letošním dětským táborem. Nejrůznější sportovní aktivity zažívá více než padesátka dětí převážně z Pardubicka.

Čtyři asistenti z Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice a dva lektoři si pro děti připravili na poslední prázdninový týden netradiční sportovní vyžití v podobě známých i méně známých sportů, které budou objevovat společně s univerzitním maskotem.

„Tématem letošního sportovního táboru jsou »Upáčkova« dobrodružství, takže náš univerzitní maskot je ústřední postavou. Celý týden mu budou děti pomáhat na jeho dobrodružné cestě. Přitom se budeme pohybovat v tělocvičnách, na venkovních hřištích, v loděnici, ale zamíříme s nimi například i do Tyršových sadů nebo do parku Na Špici, kde v minulém týdnu měl své stanoviště na Sportovním parku Pardubice také náš Univerzitní sportovní klub,“ říká k příměstskému sportovnímu táboru Mgr. Lenka Doležalová, lektorka Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice.

Do pardubického kampusu se v pondělí 28. srpna ráno nastěhovalo 55 dětí ve věku 5 až 12 let. Ještě předtím než usednou zpět do školních lavic, protáhnou si pořádně své tělo na cestě za dobrodružstvím. Kromě sportu na ně čeká i tvůrčí program. Hned první den tábora na pardubické vysoké škole si například vyrobily vlastní táborová trička s maskotem „Upáčkem“.

„Děti si vyzkouší nejrůznější míčové nebo raketové sporty. Připravili jsme pro ně lekce karate, zumby a in-line bruslení na nedaleké stezce podél Labe. Zajímavé pro ně určitě budou lanové aktivity a slackline neboli moderní provazochodectví. Kromě toho zařadíme překážkové dráhy, kanoe a dostanou základy gymnastiky a atletiky,“ dodává ke sportovní náplni dětského táboru lektorka Lenka Doležalová.

Na venkovních i vnitřních sportovištích Univerzity Pardubice se budou děti pohybovat až do pátku 1. září, kdy se rozloučí s kampusem i univerzitním maskotem Upáčkem. Příležitost potkat se s ním ale budou mít například již 6. října, a to při Noci vědců v univerzitním kampusu nebo o den později 7. října při tradičním Běhu naděje v centru města, který řadu let organizuje právě tým Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice a Univerzitní sportovní klub.

Bližší informace k příměstskému táboru
Mgr. Lenka Doležalová
Katedra tělovýchovy a sportu UPa