Published: 02.04.2014

V rámci Univerzity třetího věku organizované Dopravní fakultou Jana Pernera je pořádán kurz trénování paměti určený nejen pro studenty Univerzity Pardubice. Přednášet bude certifikovaná trenérka Jitka Hladká, která se rozvoji a tréninku paměti dlouhodobě věnuje. První přednáška začíná 8. dubna ve 13 hodin.

Kurz trénování paměti se skládá ze čtyř dílčích přednášek, které se uskuteční v průběhu čtyř týdnů, tj. od 8. do 29. dubna 2014, a to vždy v úterý od 13 do 16 hodin v místnosti DA 03011 na Dopravní fakultě Jana Pernera (DFJP). Kurz zahrnuje teoretický výklad i praktická cvičení, která zefektivňují využití paměti v každodenním životě. Účastníci kurzu se zaměří na trénink koncentrace pozornosti, účinné využívání krátkodobé a dlouhodobé paměti a získají od lektorky osvědčená doporučení, jak zlepšit paměť na tváře a jak udržovat mozek bystrý a ve formě. Lektorkou kurzu je PaedDr. Jitka Hladká, která se dlouhodobě specializuje na trénink paměti.

Kurz nabízí stále volná místa
Možnost přihlásit se do kurzu mají všichni zájemci bez omezení věku nebo vzdělání. „Kurz nabízíme všem zájemcům bez rozdílu věku, hlavní cílovou skupinou jsou senioři,“ zdůrazňuje Zlatuše Sojková, organizátorka kurzu. Cena kurzu, který zahrnuje čtyři tříhodinové přednášky, je 500 Kč. Přihláška je dostupná na internetové stránce DFJP v záložce Akce. „Nejlepší by bylo poslat přihlášku nejdéle do pátku 4. 4. 2014 odpoledne,“ uzavírá organizátorka. V kurzu je nyní ještě 15 volných míst.

Přínos pro všechny
Doktorka Hladká je certifikovanou trenérkou paměti, která své kurzy pořádá pravidelně a pokaždé se shledává s velkým zájmem nejen u seniorů, kterým nabyté vědomosti pomáhají prolamovat stereotyp o neodvratné regresi paměti, ale stále častěji také u mladších ročníků, pro něž jsou kurzy ideální možností, jak si vyzkoušet osvědčené postupy uplatnitelné třeba při zkouškách. Kromě praktických rad, jak udržovat mozek ve formě pomocí různých cvičení, nebo jak si třeba spolehlivě zapamatovat položky nákupu, se věnuje i správné výživě, která ke zlepšení paměti přispívá.

Více informací k semináři - zde.