Published: 10.11.2015

V rámci slavnostního programu univerzity ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii proběhne od 11 hodin slavnostní otevření nového výukového areálu univerzity a zpřístupnění Lavičky Václava Havla.
V srdci univerzitního kampusu na Stavařově byl v rámci projektu VAP Výukový areál Polabiny (reg. č. CZ.1.05/4.1.00/11.0252) zmodernizován zastaralý a již nevyužívaný objekt těžkých laboratoří Dopravní fakulty Jana Pernera. Moderní nové poslchárny nyní slouží zejména třem fakultám – Fakultě filozofické, Fakultě ekonomicko-správní a Dopravní fakultě Jana Pernera.
V prvním nadzemním podlaží jsou studentům k dispozici dvě velké posluchárny, čtyři menší posluchárny, pět jazykových laboratoří a tři počítačové laboratoře. Všechny výukové prostory se mohou pochlubit nadstandardní výbavou prezentační techniky s individuálním provedením pro různě zaměřené laboratoře. Za zmínku stojí i další vybavení počítačových laboratoří, které jsou mimo jiné vybaveny stoly se zásuvnými monitory. Toto řešení umožňuje multifunkční využití laboratoři, tj. i ve výuce, při níž momentálně počítače nejsou potřebné, zůstává studentům k dispozici celá plocha pracovního stolu.
Za chloubu nového univerzitního zázemí lze označit velice zdařile řešené atrium mezi nově vzniklými posluchárnami, rektorátem a budovami dopravní fakulty s prvky zeleně a letní terasou nového občerstvení. Atrium je navíc doplněno symbolem dialogu a porozumění – v jeho středu je ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla a s laskavým svolením Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 zpřístupněna Lavička Václava Havla, jejíž realizace se ujal ateliér profesora Bořka Šípka. Celý koncept atria tak zvyšuje atraktivitu i užitnou hodnotu celé jižní části areálu univerzitního kampusu.
Dopolední otevření areálu moderuje Jolana Voldánová, v programu vystoupí Vysokoškolský umělecký soubor a hudební skupina Vypsaná Fixa a texty z Havlových děl přečte známý herec Alois Švehlík.

VZPOMÍNKA NA VÁCLAVA HAVLA - Promítání česko-polského filmu NÁŠ VAŠEK – O MOCI BEZMOCNÝCH
Ve 13 hodin se v posluchárně E2 nového výukového areálu, v blízkosti Lavičky Václava Havla, uskuteční promítání koprodukčního česko-polského filmu NÁŠ VAŠEK – O MOCI BEZMOCNÝCH, a to za účasti samotné režisérky Krystyny Krauze. Filmová projekce je přístupná všem zájemcům i veřejnosti.

Univerzita Pardubice – jako jediná inst...