V sobotu 28. ledna 2017 se uskuteční v prostorách tělocvičen Univerzity Pardubice III. kolo Poháru České republiky 2016 - 2017 v jízdě na veslařském trenažéru. Po úspěšném ročníku v minulém roce, tuto akci již podruhé pořádá Univerzitní sportovní klub Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice, za podpory Statutárního města Pardubice a Pardubického kraje.

Ergoregaty se zúčastní okolo 200 registrovaných závodníků z celé České republiky a to ve 13 kategoriích: zdravotně hendikepovaní, žákyně, žáci, dorostenky, dorostenci, juniorky, junioři, ženy lehké váhy, muži lehké váhy, ženy, muži, ženy masters a muži masters.

Soutěž se pojede na dvanácti závodních strojích Concept 2 v délce 1 000 m pro zdravotně hendikepované a 2 000 m pro všechny ostatní kategorie. Výsledky závodu budou započítány do probíhající soutěže „Pohár ČR 2016 - 2017“.

„Na půdě Univerzity Pardubice již několik let úspěšně funguje oddíl veslování, jehož členskou základnu tvoří především studenti a zaměstnanci naší univerzity. Proto jsme se v rámci tohoto podniku rozhodli uspořádat i vložený závod akademiků. Závodu akademiků se může zúčastnit každý student nebo zaměstnanec jakékoliv univerzity nebo vysoké školy v kategorii muži a ženy bez ohledu na věkové omezení. Pardubická ergoregata je rovněž jedním z nominačních závodů reprezentace ČR a podle všeho se dá očekávat účast našich nejlepších veslařů,‟ dodává k akci vedoucí Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice a zároveň i vedoucí oddílu veslování na Univerzitě Pardubice.

Veslařský trenažér byl vyvinut původně pro zimní přípravu veslařů závodníků. Průběh pohybu a vynaložené síly se velmi podobá jízdě na vodě. Pohyb je na něm přirozený, plynulý a nejsou při něm přetěžovány velké klouby těla. Proto začal být využíván ve fitcentrech širokou sportovní veřejností a získává si stále větší oblibu. Závodními veslařskými trenažery Concept 2 je vybavena i posilovna v areálu tělocvičen Univerzity Pardubice.

Závody na veslařském trenažeru se uskuteční v sobotu 28. ledna 2017 od 9:30 do15:00 hodin ve sportovní hale Univerzity Pardubice (Kunětická 92, 532 10 Pardubice).

Bližší informace k akci:
prof. Ing. Jaromír Vinklárek, Dr., ředitel soutěže