Zájemci o vysokoškolské studium mají jednu z posledních možností přihlásit se v prvním kole do přijímacího řízení ke studiu v následujícím akademickém roce 2017/2018. Tři fakulty Univerzity Pardubice – FAKULTA CHEMICKO-TECHNOLOGICKÁ, FAKULTA FILOZOFICKÁ a FAKULTA ELEKTROTECHNIKY A INFORMATIKY přijímají přihlášky k bakalářskému studiu již jen do pátku 31. března.

Fakulta chemicko-technologická a Fakulta elektrotechniky a informatiky přijímají uchazeče do svých bakalářských studijních programů/oborů bez přijímacích testů, tj. na základě výsledků ukončeného středoškolského studia. Na Fakultu filozofickou budou uchazeči o studium skládat přijímací zkoušky, a to podle požadavků jednotlivých oborů.

Dvě fakulty univerzity – Fakulta ekonomicko-správní a Fakulta zdravotnických studií již první kolo přijímání přihlášek do bakalářských studií ukončily.

Další dvě ze sedmi fakult Univerzity Pardubice - DOPRAVNÍ FAKULTA JANA PERNERA a FAKULTA RESTAUROVÁNÍ přijímají přihlášky k bakalářskému studiu i nadále. Dopravní fakulta Jana Pernera uzavírá přijímání přihlášek  30. dubna a Fakulta restaurování, na počet studentů nejmenší a umělecky zaměřená fakulta Univerzity Pardubice, která sídlí v Litomyšli, přijímá přihlášky a podklady pro výběr talentovaných uchazečů do svých uměleckých oborů až do 19. května.

Na navazující dvouleté magisterské a tříleté doktorské studium se mohou zájemci ještě hlásit – ve vyhlášených termínech v průběhu 2. a 3. čtvrtletí roku a termíny se u jednotlivých fakult liší.

Zájemci o vysokoškolské studium mohou své budoucí zaměření vybírat pro akademický rok 2017/2018 na Univerzitě Pardubice z více než 60 studijních programů a téměř 140 studijních oborů (v bakalářském, navazujícím magisterském a doktorském studiu). Jen v bakalářském studiu nabízí 7 fakult na padesát studijních oborů.

Vloni přišlo na univerzitu celkem přes 8 100 přihlášek ke studiu, z toho do bakalářských studijních programů přes 6 200 přihlášek (v prvním kole podávání přihlášek na 5 300 přihlášek).

Kdo se rozhodne pro studium na „UPCE“ - Univerzitě Pardubice, stane se součástí „evolUPCE“.

Zájemci o studium na Univerzitě Pardubice mají k dispozici i speciální webovou stránku www.evolupce.cz, kde naleznou řadu užitečných informací. Zorientují se ve studijní nabídce, vyhledají si svůj vysněný obor a zjistí si o něm základní informace. Ocitnou se v kampusu a ve městě Pardubice, kde je vše na dosah a blízko.

Zájemci se navíc mohou zaregistrovat k odběru elektronického INFOSERVISU zdarma a získat tak pohodlně „virtuálně“ důležité informace k zahájení vysokoškolského studia, k přípravným kurzům, vlastnímu přijímacímu řízení, dozvědět se o důležitých termínech i zajímavostech života vysokoškoláka na Univerzitě Pardubice a v Pardubicích.

Sledovat dění na Univerzitě Pardubice mohou i prostřednictvím univerzitního elektronického časopisu e-Zpravodaj nebo na sociálních sítích.

Bližší informace:
webové stránky Univerzity Pardubice http://www.uni-pardubice.cz – rubrika pro uchazeče o studium http://evolupce.cz
studijní oddělení jednotlivých fakult – přes telefonní ústřednu 466 036 111

Ing. Valerie Wágnerová