Published: 25.02.2016

První ze sedmi fakult Univerzity Pardubice - Fakulta zdravotnických studií – uzavírá přijímání přihlášek do bakalářského studia, a to již 29. února. Zájemci o nejžádanější obory mají na podání přihlášky již jen několik dní.

Na Fakultu zdravotnických studií, kde končí přijímání přihlášek ke studiu pro následující akademický rok 2016/2017 již 29. února, se tradičně hlásí velké množství zájemců.

Fakulta přijme do svých bakalářských studijních oborů 270 uchazečů, kteří se budou připravovat na profesi všeobecné sestry, porodní asistentky, zdravotnického záchranáře či radiologického asistenta, případně zdravotně-sociálního pracovníka.

Zájem o obory většinou několikrát převyšuje počty přijímaných studentů, kteří musejí projít příjímacími zkouškami a testováním. Všeobecná sestra (přijat je každý pátý uchazeč), zdravotnický záchranář (přijat je každý čtvrtý uchazeč) i porodní asistentka (přijat je každý třetí zájemce) patří hned za angličtinou k nežádanějším bakalářským oborům na Univerzitě Pardubice. (viz tabulka níže)

Bakalářské obory s největším přetlakem (podaných přihlášek ku počtu přijímaných uchazečů) vloni:

1. Anglický jazyk pro odbornou praxi (323/40), Fakulta filozofická
2. Všeobecná sestra (454/90), Fakulta zdravotnických studií
3. Anglický jazyk – specializace v pedagogice (165/40), Fakulta filozofická
4. Zdravotnický záchranář (163/45), Fakulta zdravotnických studií
5. Humanitní studia (216/60), Fakulta filozofická
6. Porodní asistentka (155/45), Fakulta zdravotnických studií

Zájemci o další bakalářské studijní obory ostatních šesti fakult (z celkových 51 oborů, které fakulty Univerzity Pardubice uchazečům o vysokoškolské studium letos nabízejí), se mohou hlásit ještě v březnu, na umělecké obory Fakulty restaurování v Litomyšli dokonce až do poloviny května:

Termíny pro podání přihlášek do bakalářského studia na jednotlivé fakulty UPa:

Fakulta zdravotnických studií:                         do 29. února 2016        přijímací zkouška
Dopravní fakulta Jana Pernera:                       do 15. března 2016       bez přijímací zkoušky