První ze sedmi fakult Univerzity Pardubice - Fakulta zdravotnických studií – uzavírá přijímání přihlášek do bakalářského studia, a to již v úterý 28. února.

Na Fakultu zdravotnických studií, kde končí přijímání přihlášek ke studiu pro následující akademický rok 2017/2018 již v úterý 28. února, se tradičně hlásí velké množství zájemců.

Fakulta přijme do svých bakalářských studijních oborů 225 uchazečů, kteří se budou připravovat na profesi všeobecné sestry, porodní asistentky, zdravotnického záchranáře či radiologického asistenta, případně zdravotně-sociálního pracovníka.

Zájem o obory většinou několikrát převyšuje počty přijímaných studentů, kteří musejí projít příjímacími zkouškami a testováním.

Bakalářské obory s největším přetlakem (podaných přihlášek ku počtu přijímaných uchazečů) vloni:

1. Anglický jazyk pro odbornou praxi (265/40), Fakulta filozofická

2. Dopravní management, marketing a logistika (377/85), Dopravní fakulta Jana Pernera

3. Anglický jazyk – specializace v pedagogice (173/40), Fakulta filozofická

4. Zdravotní laborant (272/70), Fakulta chemicko-technologická

5. Všeobecná sestra (345/90), Fakulta zdravotnických studií

Zájemci o další bakalářské studijní obory ostatních šesti fakult se mohou hlásit ještě v březnu a v dubnu, na umělecké obory Fakulty restaurování v Litomyšli dokonce až do poloviny května:

Termíny pro podání přihlášek do bakalářského studia na jednotlivé fakulty UPa:

Fakulta zdravotnických studií:                         do 28. února 2017        přijímací zkouška
Fakulta ekonomicko-správní:                           do 15. března 2017       bez přijímací zkoušky
Fakulta filozofická:                                          do 31. března 2017       přijímací zkouška
Fakulta chemicko-technologická:                     do 31. března 2017       bez přijímací zkoušky
Fakulta elektrotechniky a informatiky:             do 31. března 2017       bez přijímací zkoušky
Dopravní fakulta Jana Pernera:                         do 30. dubna 2017        bez přijímací zkoušky
Fakulta restaurování:                                       do 19. května 2017       přijímací zkouška

Bakalářské obory na fakultách Univerzity Pardubice s největším počtem podaných přihlášek v loňském roce:

1. Ekonomika a provoz podniku, Fakulta ekonomicko-správní

2. Management podniku, Fakulta ekonomicko-správní

3. Veřejná ekonomika a správa, Fakulta ekonomicko-správní

4. Dopravní management, marketing a logistika, Dopravní fakulta Jana Pernera

5. Informační technologie, Fakulta elektrotechniky a informatiky

Zájemci o vysokoškolské studium mohou své budoucí zaměření vybírat pro akademický rok 2017/2018 na Univerzitě Pardubice z více než 60 studijních programů a téměř 140 studijních oborů (v bakalářském, navazujícím magisterském a doktorském studiu). Jen v bakalářském studiu nabízí 7 fakult na padesát studijních oborů.

Kdo se rozhodne pro studium na „UPCE“ - Univerzitě Pardubice, stane se součástí „evolUPCE“.

Zájemci o studium na Univerzitě Pardubice mají k dispozici i speciální webovou stránku www.evolupce.cz, kde naleznou řadu užitečných informací. Zorientují se ve studijní nabídce, vyhledají si svůj vysněný obor a zjistí si o něm základní informace. Ocitnou se v kampusu a ve městě Pardubice, kde je vše na dosah a blízko.

Zájemci se navíc mohou zaregistrovat k odběru elektronického INFOSERVISU zdarma a získat tak pohodlně „virtuálně“ důležité informace k zahájení vysokoškolského studia, k podání přihlášky, přípravným kurzům, vlastnímu přijímacímu řízení, dozvědět se o důležitých termínech i zajímavostech života vysokoškoláka na Univerzitě Pardubice a v Pardubicích.

Sledovat dění na Univerzitě Pardubice mohou i prostřednictvím univerzitního elektronického časopisu e-Zpravodaj nebo na sociálních sítích.

Bližší informace:
webové stránky Univerzity Pardubice http://www.uni-pardubice.cz – rubrika pro uchazeče o studium http://evolupce.cz
studijní oddělení jednotlivých fakult – přes telefonní ústřednu 466 036 111

Ing. Valerie Wágnerová