Published: 25.02.2015

Jedna ze sedmi fakult Univerzity Pardubice - Fakulta zdravotnických studií - přijímala přihlášky do bakalářského studia již jen do konce měsíce února.

Zájemci o další z 51 studijních oborů bakalářského studia, které fakulty Univerzity Pardubice uchazečům o vysokoškolské studium letos nabízejí, se mohou hlásit ještě v březnu, na umělecké obory Fakulty restaurování v Litomyšli dokonce až do poloviny května.

Na Fakultu zdravotnických studií, kde končí přijímání přihlášek ke studiu v následujícím akademickém roce 2015/2016 již 28. února, se tradičně hlásí velké množství zájemců.

Fakulta přijme do svých bakalářských studijních oborů 270 uchazečů, kteří se budou připravovat na profesi všeobecné sestry, porodní asistentky, zdravotnického záchranáře či radiologického asistenta, případně zdravotně-sociálního pracovníka.

Zájem o obory většinou několikrát převyšuje počty přijímaných studentů, kteří musejí projít příjímacími zkouškami a testováním.

Vloni byl přijat takto každý třetí uchazeč o studium na fakultě, ale např. na obor Zdravotnický záchranář se dostal až každý devátý zájemce, na všeobecnou sestru každý pátý či na porodní asistentku každý čtvrtý uchazeč.

Fakulty Univerzity Pardubice nabízejí letos zájemcům o vysokoškolské studium širokou škálu studijních oborů řady disciplín v bakalářském, magisterském a doktorském stupni studia – celkem 65 studijních programů s téměř 130 obory. Do 51 oborů bakalářského studia ve 26 studijních programech budou fakulty univerzity přijímat přes 3 tisíce uchazečů-středoškoláků.

Termíny pro podání přihlášek do bakalářského studia na jednotlivé fakulty UPa:

Fakulta zdravotnických studií:               do 28. února 2015      přijímací zkouška
Dopravní fakulta Jana Pernera:            do 15. března 2015     bez přijímací zkoušky
Fakulta ekonomicko-správní:                do 15. března 2015     bez přijímací zkoušky
Fakulta filozofická:                                 do 31. března 2015     přijímací zkouška
Fakulta chemicko-technolog...