Published: 27.10.2015

Letos tomu bude již 97 let, kdy vznikl náš samostatný Československý stát. Připomenout si tento významný den můžete v Pardubicích hned na několika akcích.

Dnes 27. října se od 18 hodin v Divadle 29 uskuteční akce s názvem „První republika-neformální posezení“ s výkladem doc. PhDr. Tomáše Jiránka Ph.D. z Ústavu Historických věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice, kterou pořádá Rotaract club Pardubice. Akce je určena pro každého, kdo se chce dozvědět něco více o tom tomto památném dni, a také o tom, co mu předcházelo.
Více informací zde (https://www.facebook.com/events/170231936654139/).

I tento rok - 28. října 2015 - se u sochy prvního prezidenta a osvoboditele T. G. Masaryka na náměstí Čs. legií v Pardubicích od 14 hodin uskuteční slavnostní setkání pořádané Statutárním městem Pardubice.

Program:
13:55 - shromáždění účastníků na náměstí Čs. legií, Pardubice.
14:00 - zahájení slavnostního aktu k 97. výročí vzniku ČSR, nástup čestné stráže k soše Tomáše G. Masaryka
14:00 - kladení věnců a květinových darů k pomníku T. G. Masaryka
14:20 - proslovy
14:45 - hymna, ukončení slavnostního aktu.

Přijďte si spolu s námi tento významný den připomenout!