Published: 04.02.2014

Rektor a vedení Univerzity Pardubice v novém funkčním období
2014 - 2018.

V čele univerzity stanul pro další čtyři roky staronový rektor prof. Ing. Miroslav Ludwig, CSc. Statutární zástupkyní rektora se stala poprvé žena – doc. Ing. Tatiana Molková, Ph.D. Vědu řídí nový prorektor – prof. Ing. Jiří Kulhánek, Ph.D. Vedení univerzity opustil po 14 letech prorektor pro vnitřní záležitosti docent Ing. Jiří Cakl, CSc.

V pátek 31. ledna 2014 došlo v souvislosti se jmenováním profesora Miroslava Ludwiga do čela Univerzity Pardubice pro následující čtyřleté období 2014 – 2018 ke změnám ve vedení univerzity. Rektor, jmenovaný 21. ledna prezidentem republiky na Pražském hradě s účinností od 1. února 2014, ustavil svou statutární zástupkyní poprvé ve více než šedesátileté historii vysoké školy ženuprorektorkou pro vnitřní záležitosti univerzity se stala dosavadní prorektorka pro vědu a tvůrčí činnost doc. Ing. Tatiana Molková, Ph.D., docentka v oboru Technologie a management v dopravě a telekomunikacích, působící na Dopravní fakultě Jana Pernera, která se ve své vědecké práci zaměřuje na problematiku kvality v dopravě a na systémy jejího řízení a řešení kapacitních problémů zejména železniční dopravy.

Řízení vědy a tvůrčích činností po ní převzal nově jmenovaný prorektor profesor Ing. Jiří Kulhánek, Ph.D., akademický pracovník Fakulty chemicko-technologické, odborník na syntézu a studium organických chromoforů s využitím v optoelektronice působící na Ústavu organické chemie a technologie.

Oblast vzdělávací činnosti povede a o studentské záležitosti se i nadále bude starat prorektor prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc., z Katedry věd o výchově Fakulty filozofické, jehož odborným zájmem jsou dějiny výchovy a vzdělávání, vývoj školství v zahraničí, školský management, v němž se soustředí na problematiku pojetí kvality a jejího hodnocení.

Rozvoj a vnější vztahy má v kompetenci i nadále prorektorka doc. PaedDr. Jana Kubanová, CSc. matematička a statistička z Ústavu matematiky a kvantitativních metod, která se věnuje matematickým disciplínám, zejména pravděpodobnosti, statistice a aplikaci statistických metod v ekonomii a pojišťovnictví.

Po 14 letech odešel z vedení vysoké školy prorektor docent Ing. Jiří Cakl, CSc., v jehož kompetenci byly vnitřní záležitosti školy, strategické finanční plánování, rozvoj informačních systémů, sítí a&#x...