Published: 05.06.2014

Jakub Provazník je ze Sezemic, je mu 24 let a je studentem 2. ročníku magisterského studia oboru komunikační a řídicí technologie Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice. Od roku 2011 bojuje s rakovinou a jejími důsledky.

Spolu s Nadačním fondem PARDUBICKO PODLE VÁS je vyhlášena veřejná sbírka na sportovní protézu, která pomůže Jakubovi opět aktivně a plnohodnotně žít.

Sbírka mu má umožnit zakoupit sportovní protézu pro trénink ke zdolání devadesáti kilometrového závodu Beskydská sedmička, závodu, který je obrovskou výzvou a motivací k tréninku i pro zcela zdravé účastníky, natož pro studenta, který přišel v důsledku rakoviny o část dolní končetiny.

Informace o Jakubovi, jeho nemoci, průběhu léčby i sbírce, která je pořádána, najdete na www.jakubprovaznik.cz.

Dne 19. června 2014 se bude navíc na jeho podporu a ve prospěch sbírky konat i speciální večer, který pro něj připravují Iva Tomášková a Petr Ministr.

Rektor Univerzity Pardubice prof. Miroslav Ludwig udělil Jakubovi mimořádné stipendium 25 tisíc korun.

Svým příspěvkem můžete pomoci i vy tam, kde je třeba.