V pardubickém Divadle 29 se ve čtvrtek 4. května koná již osmý ročník studentské konference, která nese název SOCIOCON. Studenti, vyučující i hosté Katedry sociálních věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice představí své projekty, terénní výzkumy, filmy či studentské závěrečné práce.

Letošní 8. ročník Socioconu má podtitul „Zranitelní a mocní“ a jednotlivé příspěvky se zaměřují na aktuální témata, která jsou rozdělena do třech bloků. První blok se bude věnovat ukrývání a přetváření identity člověka na internetu. Diskutovat se bude ale i o tom, jak Romové získávají občanství u nás i v zahraničí. Druhý blok bude patřit českým ženám, které konvertují k islámu i seznámení s morální ekonomií tureckého obchodu s růžovým olejem. Na programu je i prezentace výzkumů, které provádějí studenti a akademičtí pracovníci pro pardubický magistrát.

„Sociocon se věnuje tomu nejlepšímu, co mohou studenti a učitelé představit z celoročního dění a práce na katedře sociálních věd,“ uvedl koordinátor konference Mgr. Tomáš Samek, Ph.D., M.A., a pokračuje: „Je to také skvělá příležitost pro každého, kdo přemýšlí o studiu na Fakultě filozofické Univerzity Pardubice. Sociální a kulturní antropologie se vyučuje jak na bakalářském, tak na magisterském stupni a máme rovněž specializaci vizuální antropologie. Náš program nabízí od každého něco, a tak si každý student může vybrat, co je mu nejbližší.“

V programu své místo našel i etnografický film „Z Pardubic do Pata-Ratu“ - „road movie“ mapující studentský terénní výzkum. Studentka sociální antropologie poté vylíčí své zkušenosti z jednosemestrálního studijního pobytu na Tchaj-wanu na National Dong Hwa University. Program studentů a pedagogů Katedry sociálních věd Fakulty filozofické v Divadle 29 uzavře studentské veselé divadlo s názvem „Telenovela, co vám utrhne srdce“ - dva osudy, dvě rodiny, dva incesty aneb vše, co jste kdy od telenovely čekali ve dvaceti minutách.

Jednodenní studentská konference se koná v prostorách Divadla 29 v ulici Svaté Anežky České v Pardubicích. Začíná ve 14 hodin a program je připraven až do osmé hodiny večer. Vstup na konferenci je po celý den zdarma a veřejnost je vítána.

Bližší informace ke studentské konferenci:
Mgr. Tomáš Samek, Ph.D., M.A.
garant konference SOCIOCON, Katedra sociálních věd Fakulty filozofické UPa
telefon 466 036 630
e-mail Tomas.Samek@upce.cz

Více informací o konferenci SOCIOCON naleznete na webových stránkách http://www.sociocon.cz nebo na facebookové stránce Sociocon.

Ing. Valerie Wágnerová
mluvčí Univerzity Pardubice