To nejlepší a nejzajímavější ze své vlastní tvorby či autorských překladů představí na přehlídce literární tvorby LitCon 2017 pardubičtí vysokoškoláci i akademičtí pracovníci. Jejich tvorba zaplní po loňské premiéře historické prostory Dačického domu v Kutné Hoře podruhé již tuto středu 12. dubna.

„LitCon je zkratka z literárního »conu«, protože slovíčko »con« se používá ve smyslu setkání příznivců – convention. Původním cílem je vytvářet povědomí o tom, že literatura není je živá tvorba, ať už vyučujících nebo studentů, a že i odborná vědecká činnost může mít svůj zájmový aspekt,“ vysvětluje za organizátory význam přehlídky LitCon 2017 Mgr. Jiří Studený, Ph.D., z Katedry literární kultury a slavistiky Fakulty filozofické Univerzity Pardubice, který studenty historicko-literárního oboru učí tvůrčímu psaní.

Katedra literární kultury a slavistiky Fakulty filozofické Univerzity Pardubice nabízí další neformální setkání studentů a akademiků nad výsledky jejich tvůrčí činnosti. Navazuje tak na loňskou, velmi úspěšnou přehlídku pořádanou poprvé v historickém prostředí Dačického domu v Kutné Hoře. Do Dačického domu i letos sezvala své studenty a akademické pracovníky činné v psaní i další zájemce a literární nadšence, aby si navzájem představili svá literární díla a společně sdíleli dojmy z jejich čtení.

Odborný literární program začíná v 10 hodin dopoledne. Slova se postupně ujmou akademičtí pracovníci a po nich i studenti Katedry literární kultury a slavistiky Fakulty filozofické Univerzity Pardubice, kteří nechají posluchače nahlédnout prostřednictvím autorských čtení do svých vědeckých prací, prozaických nebo básnických textů.

Druhý ročník literárně kulturní přehlídky LitCon 2017 se koná v Dačického domě v Kutné Hoře ve středu 12. dubna od 10 hodin.

O loňské přehlídce LitCon 2016 více v e-Zpravodaji Univerzity Pardubice: http://zpravodaj.upce.cz/veda/2016/litcon-2016/.

Bližší informace:
Mgr. Jiří Studený, Ph.D.