Published: 14.07.2014

Sedm fakult Univerzity Pardubice přijalo v 1. kole přijímacího řízení do bakalářských studijních programů a oborů přes 6 tisíc přihlášek (6 254), což je v 1. kole přibližně o 700 přihlášek méně než vloni (v 2. kole přijímacího řízení vloni přišlo ještě 1 300 přihlášek).
V prvním kole byl tradičně největší zájem o ekonomické, chemické, humanitní a jazykové a zdravotnické obory.
Po vyhodnocení průběhu a výsledků červnového přijímacího řízení do bakalářského studia, kdy fakulty přijaly ke studiu o 600 uchazečů méně než v loňském roce a přestože ještě neproběhly u všech fakult zápisy do 1. ročníku po prvním kole přijímacího řízení, vyhlásilo pět fakult Univerzity Pardubice druhé, doplňující kolo přijímacího řízení do některých svých studijních oborů a programů.

Aktuální termíny pro podání přihlášek ke studiu:
Univerzita Pardubice
Fakulta
podání přihlášek do bakalářského studia - 2. kolo - do
Fakulta ekonomicko-správní
31. července
Fakulta filozofická
6. srpna
Dopravní fakulta Jana Pernera
15. srpna
Fakulta chemicko-technologická
17. srpna
Fakulta elektrotechniky a informatiky
20. srpna
Fakulta restaurování
nevypisuje
Fakulta zdravotnických studií
nevypisuje

- Fakulta ekonomicko-správní – do 4 oborů studijního programu Systémové inženýrství a informatika s termínem přijímání přihlášek do 31. července – fakulta plánuje přijmout ještě cca 120 uchazečů;

- Dopravní fakulta Jana Pernera – přihlášky p&#x...