kmc020104595.jpg

Published: 15.10.2024

Investiční skupina Axes Capital Europe, která spravuje rodinný majetek po prvním českém aviatikovi Janu Kašparovi, dnes podepsala memorandum o spolupráci s Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice.

Cílem spolupráce je zejména vzdělávání studentů v rámci připravovaného zdravotnického „eco systému“ s názvem Kašpar Medical Center, jehož výstavba se plánuje v oblasti Nové Cihelny v Pardubicích.

Věřím, že v Pardubicích vznikne špičkové moderní zdravotnické centrum, které bude sloužit pacientům, ale rovněž významně posílí vzdělanost v regionu, Pardubice se tak mohou dostat na světovou špičku, říká investor Edouard Perra, pro kterého je spolupráce s Univerzitou Pardubice prvním konkrétním příslibem pomoci a spolupráce.

Podle podepsaného memoranda spočívá spolupráce především v odborných praxích studentů v Kašpar Medical Center se zaměřením na longevity medicínu a rehabilitace a taktéž výuky ve specializovaném simulačním centru.

„Pro Fakultu zdravotnických studií je toto propojení dobrou příležitostí pro odborné praxe studentů, zejména v plánovaném simulačním centru, realizaci kurzů celoživotního vzdělávání našeho Centra péče o zdraví, stejně jako pro možnost zapojení zahraničních odborníků do výuky,“ říká děkan Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice doc. Karel Sládek.

„Naše zdravotnické zařízení vytvoří stovky pracovních míst a přísun specializovaných odborníků z tuzemska i ze zahraničí. Přinášíme i inovativní léčebné metody na nejvyšší světové úrovni a rádi naše zkušenosti předáme dalším generacím,“ vysvětluje investor Perra.

„Univerzita Pardubice vítá investice, které přispívají ke vzdělávání v klíčových oborech. Memorandum je dokladem budoucí spolupráce, jejíž význam přesahuje hranice Pardubic,“ uvedl rektor Univerzity Pardubice prof. Libor Čapek.