Published: 15.07.2014

Univerzita Pardubice má nový internetový portál vztahující se k vědě a výzkumu. Spuštěn byl na konci června a je jedním z milníků projektu „Centrum transferu technologií a znalostí Univerzity Pardubice“ podpořeného z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace. Najdete ho na adrese https://vav.upce.cz/.
Nově spuštěný portál představuje důležitý krok v naplnění třetí role Univerzity Pardubice, kterou je spolupráce s hospodářskou sférou (vedle vzdělávací a vědeckovýzkumné činnosti). Přes kontaktní formulář mohou podnikatelé jednoduše poptávat přístroje, služby a metody, kurzy a školení a licence, které univerzita pro komerční využití nabízí.

Portál je plně propojen s vnitřními informačními systémy univerzity (databázovými, ekonomickými apod.) a obsahuje důležité informace o profilech výzkumných týmů, jejich orientaci, pořádaných akcích, výsledcích výzkumu a vývoje, nabídkách licencí, ale také o technologiích, přístrojích, expertních činnostech a servisních službách, které pracoviště univerzity nabízejí ke komerčnímu využití.

Vnější databázový systém, který plní funkci CRM (Customer Relationship Management) – řídí vztahy se zákazníky, eviduje partnery a zákazníky a shromažďuje kontaktní informace. Slouží také ke komunikačním účelům, umožňuje organizovat semináře a akce, shromažďovat informace o odborných sdruženích, mapovat veletrhy, konference apod.

Založením Centra transferu technologií a znalostí (CTTZ) se Univerzita Pardubice v roce 2012 zapojila do moderních trendů spolupráce akademického prostředí s aplikační sférou v oblasti vědy a výzkumu. Snaží se pomáhat firmám, které chtějí využít vědeckého a výzkumného potenciálu univerzity ke zvýšení své konkurenceschopnosti, realizovat a usnadnit tyto záměry. Nastavuje celý ekosystém podnikavého prostředí na univerzitě a v regionu, aktivně vyhledává nové příležitosti spolupráce s průmyslem, buduje síť kontaktů a poskytuje podporu aplikované vědě a výzkumu.

-red-vp-