univerzita-pardubice-startuje-letni-skolu-it-pro-divkyarchiv-upce098560.jpg

Letní příměstský kemp pro dívky, které zajímají informační technologie, startuje v pondělí na Univerzitě Pardubice (UPCE). Přihlášené zájemkyně čeká zajímavý program, který jim nabídne pohled do světa IT technologií. Letos se programu zúčastní celkem 18 středoškolaček z celé republiky.

Hned v pondělí se na Fakultě elektrotechniky a informatiky UPCE dívky zaměří na tvorbu jednoduchých webových stránek a programy, které s tím mohou pomoci. Další dny se seznámí s ozzoboty a základním programováním i grafikou. Zkusí si také napsat scénář, natočit a sestříhat vlastní video nebo vytvořit logo. Zjistí, kdo je a co dělá copywriter nebo co se skrývá pod zkratkou UX a získají vhled do dalších možností, které jim nabízí svět IT technologií.

V doprovodném programu se vydají na Fakultu elektrotechniky a informatiky, kde si prohlédnou prostory, nahlédnou do bezodrazové komory a moderních laboratoří. Zjistí, jak se jezdí autem na měsíci a vyzkoušejí si i virtuální realitu.

Týdenní tradiční akce univerzity je určená pro dívky od 15 do 19 let, které chtějí proniknout do oblasti IT. Účastnice získají certifikát o absolvování odborného IT programu. Akce je zdarma a její kapacita je v tuto chvíli už naplněná.

Letní škola IT pro dívky – příměstský kemp

KDY: Termín konání: 15. 7. - 19. 7. 2024

KDE: Univerzita Pardubice, Fakulta elektrotechniky a informatiky, náměstí Čs. legií 565 Pardubice

Více informací o akci najdete zde: Letní škola IT pro dívky – příměstský kemp | Univerzita Pardubice (upce.cz)