Published: 01.08.2014

Vznikne další moderní zázemí pro vysokoškolské vzdělávání a výzkum.

V úterý 5. srpna a ve středu 6. srpna zahájí Univerzita Pardubice podpisem smluv o dílo na provedení staveb Centra materiálů a nanotechnologií a Výukového areálu Polabiny dvě významné investiční akce, které pomohou dokončit modernizaci areálu univerzity v centru města a dobudovat vzdělávací infrastrukturu v univerzitním kampusu v Pardubicích – Polabinách.

Univerzita Pardubice získala na počátku loňského roku z evropských strukturálních fondů v rámci Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace, v prioritní ose 4, oblasti podpory 4.1 Infrastruktura pro výuku na vysokých školách spojenou s výzkumem a v rámci výzvy 2.4 Modernizace stávající infrastruktury pro výuku spojenou s výzkumem, dalších 175 miliónů korun, které využije spolu se svými vlastními zdroji na dokončení moderní infrastruktury a zázemí vysoké školy.

V úterý 5. srpna podepíšou na Univerzitě Pardubice představitelé Univerzity Pardubice a dodavatele stavby UNISTAV a.s. se sídlem v Brně, který zvítězil ve veřejném výběrovém řízení na dodávku stavby, Smlouvu o dílo na provedení stavby Centra materiálů a nanotechnologií v nejstarším areálu univerzity v centru města Pardubic na náměstí Čs. legií, které posílí moderní výzkumné zázemí pro studium pokročilých materiálů a nanotechnologií zejména Fakulty chemicko-technologické.

Univerzitu Pardubice zastupuje rektor prof. Ing. Miroslav Ludwig, CSc. a akciovou společnost UNISTAV člen představenstva a zástupce generálního ředitele Martin Řehůřek, MBA. (Smlouva bude podepsána v kanceláři rektora univerzity v 11:00 hodin.)

Společnost UNISTAV a. s. zvítězila ve veřejném výběrovém řízení na dodavatele stavby, vyhlášeném v únoru letošního roku, do něhož se přihlásilo 5 uchazečů.

Do modernizace této části areálu v centru města, jehož nejstarší, historicky cenná část prošla rekonstrukcí v roce 2012, vloží Univerzita Pardubice dalších cca 120 mil. korun, 96 mil. Kč z prostředků Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace a cca 23 mil. Kč z vlastních zdrojů. Z toho rozsah stavebních prací, které budou provedeny právě na základě podepisované smlouvy o dílo, činí cca 73,5 mil. Kč.