dsc_2491_130123.jpg

Finalistou letošních cen MOSTY, které za podporu hendikepovaných, uděluje Národní rada osob se zdravotním postižením, se stala také Univerzita Pardubice. Nominaci škola získala za pomoc studentům se speciálními potřebami. O studenty s hendikepem se na univerzitě už více než 5 let stará specializované pracoviště Centrum ALMA.

„Je čest být nominován mezi nejlepší projekty v zemi. Na Univerzitě Pardubice v současnosti studuje 80 studentů, kteří potřebují péči Centra ALMA. Jsme velmi rádi, že jim můžeme nabídnout studium bez jakýchkoliv omezení,“ řekla prorektorka pro vzdělávání a kvalitu Univerzity Pardubice Tatiana Molková.

Slavnostního vyhlašování nominovaných i vítězů ve čtyřech kategoriích se včera v Třebíči zúčastnili nejen zástupci vedení Univerzity Pardubice a Centra ALMA, ale také například Romana Fricová, první studentka, se kterou začalo centrum po svém vzniku spolupracovat a která letos úspěšně končí v Pardubicích magisterské studium resocializační pedagogiky.

„Velmi si toho vážíme a jsme rádi, že u nás na Univerzitě Pardubice můžeme pomáhat studentům. Fakt, že jsme se dostali mezi pět nejlepších projektů v zemi, je ocenění pro všechny, kteří se u nás na univerzitě věnují studentům se specifickými potřebami. Jsou to nejen akademičtí pracovníci, koordinátorky ze studijních oddělení, ale také zaměstnanci kolejí a menzy, se kterými spolupracujeme,“ říká z Centra ALMA Lenka Skokanová.

Vítězem kategorie Instituce veřejné správy, ve které byla Univerzita Pardubice nominována, se stal Pardubický kraj.

„Chtěl bych pogratulovat všem vítězům. Jsou to nejen ti, co dostali cenu, ale i nominovaní. Zaslouží si to,“ řekl na předávání cen předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása.

Cenu MOSTY letos již po šestnácté vyhlašuje a uděluje Národní rada osob se zdravotním postižením České republiky. Smyslem je ocenit aktivity či osobnosti, které významným způsobem zlepšují kvalitu života osob se zdravotním postižením. V letošním roce rada vybírala z 52 návrhů, vždy 5 finalistů v každé ze čtyř kategorií. V kategorii Instituce veřejné správy byly kromě Univerzity Pardubice navrženy další 4 úřady a školy, například město Třebíč, Opava nebo Pardubický kraj.

Pardubice 29. března 2019

Martina Macková