Published: 29.05.2014

Na Univerzitu Pardubice přicestovalo v tomto týdnu přes dvacet vysokoškoláků ze zahraničních vysokých škol. V rámci platformy Evropské průmyslové doktorské školy - European Industrial Doctoral School se účastní ve dnech 25. – 30. května spolu s desítkou českých vysokoškoláků letní školy.

Série přednášek a workshopů se uskuteční jak v prostorách univerzity v Pardubicích a Litomyšli, tak v Lázních Bohdaneč. Letní škola navazuje na úspěšné setkání studentů doktorských studií, které se konalo v červnu 2013 ve Švédsku. Tehdy se jej zúčastnili pardubičtí studenti Mgr. Vít Blanař a Mgr. Zuzana Škorničková z Fakulty zdravotnických studií a vedoucí oddělení pro rozvoj a mezinárodní vztahy univerzity Ing. Monika Vejchodová, která k projektu pokračování letní školy uvádí: „Právě ve Švédsku mě napadlo, že letní škola pro studenty doktorského studia by mohla mít své pokračování u nás v Pardubicích a navíc s podporou našeho univerzitního projektu GROFF.“

Společně s 24 zahraničními studenty ze Švédska, Velké Británie, Belgie a Portugalska se letní školy v Pardubicích účastní také jedenáct studentů doktorského studia Univerzity Pardubice, a to z Fakulty chemicko-technologické, Fakulty elektrotechniky a informatiky, Fakulty filozofické, Dopravní fakulty Jana Pernera a Fakulty zdravotnických studií.

V pondělí 26. května se sešli studenti s prorektorkou pro rozvoj Univerzity Pardubice, doc. PaedDr. Janou Kubanovou, CSc. a prohlédli si univerzitní kampus. Dr. Ing. Jan Macák z Fakulty chemicko-technologické si pro studenty připravil interaktivní workshop zaměřený na psaní vědeckého článku, jehož výsledky doktorandi následující den jako výsledky své týmové práce prezentovali.

K dalšímu programu doktorandů při mezinárodní letní škole na Univerzitě Pardubice Monika Vejchodová dodává: „Ve středu 28. května navštíví vysokoškoláci sídlo společnosti Contipro v Dolní Dobrouči, která je vyhlášená výrobou aktivních látek pro farmaceutický a kosmetický průmysl, a to v nejvyšší možné kvalitě. Následně se studenti přemístí na Fakultu restaurování do Litomyšle, kde se setkají s odborníky z oblasti restaurování - akademickým malířem doc. Tomášem Lahodou z ateliéru výtvarné přípravy a Mgr. art. Janem Vojtěchovským z ateliéru restaurování nástěnné malby a sgrafita.

Ve čtvrtek se budou doktorandi věnovat dalšímu vědeckému prezentačnímu tématu a učit se, jak správně navrhnout odborné vývěskov&#x...