Published: 07.04.2014

Centrum transferu technologií a znalostí Univerzity Pardubice ve spolupráci se studentským klubem STEP UP pořádá přednáškový cyklus o podnikání. První lekce s názvem Jak začít podnikání na/při vysoké škole se uskuteční 9. dubna od 16 hodin v prostorách Fakulty elektrotechniky a informatiky na náměstí Československých legií.

Přednáška z cyklu šesti plánovaných přednášek zaměří pozornost na strategické nástroje podnikání, tedy vize a cíle podnikání či motivace podnikat. Studenti nahlédnou do problematiky tohoto oboru lidské činnosti a získají informace o tom, co si musí ujasnit před tím, než se pustí do podnikání. To totiž může od základů změnit jejich profesní směřování nejen po ukončení studia, ale již v jeho průběhu. O tomto tématu bude přednášet Ing. Tomáš Havrda.

Jedním z pořadatelů přednášky je Centrum transferu technologií znalostí Univerzity Pardubice (CTTZ). „Naším záměrem je poskytnout studentům pohled na podnikání nejen z akademického hlediska, ale i z hlediska lidí z praxe. Určili jsme si za cíl vytvořit pro studenty na univerzitě podnikavé prostředí.“ upřesnila Mgr. Miriam Lukešová, manažerka pro uplatnění produktu na trhu Centra transferu technologií a znalostí.

Přednáška začíná ve středu 9. dubna 2014 v 16 hodin v učebně H2 v budově Fakulty elektrotechniky a informatiky na náměstí Československých legií.

Na organizaci přednáškového cyklu se podílí studentský klub STEP UP
Spolupořadatelem Jak začít podnikání na/při vysoké škole je studentský klub STEP UP, který usiluje o to, aby se studenti rozvíjeli i za hranicemi znalostí podávaných ve škole. Klub se zabývá tvorbou vlastních projektů, podporuje nápady a inovace studentů a poskytuje jim prostředky či konzultace, aby mohli své plány uskutečnit. Příkladem práce tohoto klubu je například Systém „Anna“, který pomáhá léčit tupozrakost u dětí. STEP UP je otevřen všem studentům, kteří se chtějí rozvíjet a pracovat v kolektivu či jako jednotlivci.

O lektorovi Ing. Tomáši Havrdovi
Přednášející Ing. Tomáš Havrda je majitelem konzultační společnosti Kukleny, s. r. o. V současné době působí jako business architekt & sparing partner. Pomáhá klientům rozvíjet jejich firmy a podnikání.  Jako business kouč rozvíjí obchodní dovednosti. Má dlouholeté zkušenosti s přednášením na řadě vysokých škol.

Centrum transferu technologií a znalostí
Centrum transferu technologií a znalostí funguje od dubna roku 2012. Centrum se snaží o propojení akademické a aplikač...