Published: 02.11.2015

Univerzita Pardubice se od úterý 3. do pátku 6. listopadu účastní již XXII. ročníku Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS Brno 2015, který se jako každoročně koná na brněnském výstavišti.

Univerzita Pardubice se představí v pavilonu G1 na stánku číslo 5, zástupci sedmi fakult zde budou poskytovat podrobné informace o možnostech studia a přijímacích zkouškách pro příští akademický rok 2016/2017. Návštěvníci veletrhu mohou využít jak osobních konzultací s pracovníky fakult přímo na stánku, tak si mohou odnést i řadu tištěných materiálů týkajících se studia a přijímacího řízení. Každý den také mohou absolvovat informační přednášky, které budou probíhat v pavilonu G2. Přednášky Univerzity Pardubice jsou na programu v sále B od úterý do středy od 11:55 hodin a ve čtvrtek od 11:30 hodin.

Tradičně se také Univerzita Pardubice účastní letos již VIII. ročníku doprovodného programu pod názvem Věda pro život. Na svůj stánek tak kromě informační studijní části zařadila i interaktivní stanoviště, kde se návštěvníci seznámí populárně-naučnou formou se zajímavostmi z moderního světa vědy a techniky.

„Návštěvníci si sami vyzkouší, jak dokáže být chemie barevná i voňavá, a budou se moci ponořit i do alchymistické dílny mikrobiologů. Zjistí, jak tvrdý je beton a jak se skládá kolejnice. Poznají také taje automatizace a robotiky,“ přiblížila doprovodný populárně-naučný program Mgr. Ivana Švecová z referátu pro vzdělávání a záležitosti studentů Univerzity Pardubice.

Na veletrhu bude zastoupeno 213 samostatných vystavovatelů, 488 fakult a přes 4 000 studijních oborů, které lze studovat v České republice nebo na zahraničních školách. Kromě tuzemských škol bude zastoupeno 65 renomovaných zahraničních univerzit a vysokých škol z 11 zemí, nejenom z členských států Evropské unie. Zahraniční univerzity a vysoké školy přijedou z Velké Británie, Dánska, Německa, Slovenska, Francie, Rakouska, Nizozemí, Švýcarska, USA, Kanady a Austrálie.

Veletrh je určen studentům třetích a čtvrtých ročníků středních škol, zájemcům o další vzdělávání různých věkových kategorií, výchovným poradcům a odborníkům ze školství a je pro ně každým rokem cenným zdrojem informací pro jejich ev. další studium.

V loňském roce získala Univerzita Pardubi...