Published: 07.11.2014

Univerzita Pardubice si z Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS Brno 2014 odvezla ocenění. Za expozici, se kterou se prezentovala na jednom ze stánků, získala třetí místo.

Zástupci sedmi fakult poskytovali podrobné informace o možnostech studia a přijímacích zkouškách pro příští akademický rok 2015/2016. Návštěvníci veletrhu mohli využít jak osobních konzultací s pracovníky fakult přímo na stánku, odnesli si i řadu tištěných materiálů týkajících se studia a přijímacího řízení. Každý den také mohli absolvovat informační přednášky, které probíhaly v jednom z pavilonů.

„Návštěvníci si sami vyzkoušeli různé chemické pokusy, mohli zjistit, jak tvrdý je beton a jak se skládá kolejnice. Pohráli si s čísly a fraktály nebo s vysokým napětím. Kromě toho si mohli zrekonstruovat chybějící části sochařského díla nebo vyluštit historické nápisy. Nechyběly ani ukázky práce zdravotnických záchranářů, pod jejichž dohledem si zájemci vyzkoušeli poskytování první pomoci,“ přiblížila doprovodný populárně-naučný program Mgr. Ivana Švecová z referátu pro vzdělávání a záležitosti studentů Univerzity Pardubice.

V loňském roce získala Univerzita Pardubice za svůj stánek a prezentaci fakult a nabízených studijních možností, na základě hodnocení návštěvníků brněnského veletrhu mezi zúčastněnými vzdělávacími institucemi, první místo a i letos skvěle obstála v ostré konkurenci zúčastněných několika desítek vysokých škol.

Díky za skvělou reprezentaci Univerzity Pardubice a všech jejích fakult patří všem akademickým pracovníkům a odborným zaměstnancům i studentům, kteří se na přípravě expozice i na vlastním průběhu celého náročného veletržního týdne podíleli.