Published: 21.09.2015

V úterý 29. září zahajuje všech sedm fakult Univerzity Pardubice oficiálně nový akademický rok, na pardubické vysoké škole v pořadí již 66, univerzitní kampus po letních měsících však ožívá studenty již nyní.

Volno končí. Studenti se vrací na pardubickou univerzitu. (záznam pořadu ČRo rozhlasu Pardubice)

Na sedm fakult Univerzity Pardubice se do 65 studijních programů s téměř 130 studijními obory - v bakalářském, navazujícím magisterském a doktorském studiu - doposud zapsalo na 9 000 vysokoškoláků, z nichž přibližně 80 % jich bude studovat letos tzv. prezenční formou studia.

Na studium v 1. ročníku bakalářských studijních programů je zapsáno v této chvíli asi 2,5 tisíce nových vysokoškoláků.

Počet studujících na vysoké škole ovšem není pro tento akademický rok ještě konečný – koncem září a počátkem října ještě probíhají na některých fakultách zápisy do vyšších ročníků studia magisterského a doktorského a do kombinovaného studia.

Očekáváme, že letos bude na Univerzitě Pardubice studovat okolo 9 500 vysokoškoláků.

Tři fakulty univerzity připravily pro studenty prvních ročníků přípravné kurzy nebo zahajovací hodiny, aby jim pomohly s přípravou na jejich nadcházející studium na vysoké škole:

- Úvodní plenérový kurz Fakulty restaurování
Výuka pro studenty všech bakalářských oborů v prvním ročníku Fakulty restaurování (jichž je ovšem jen 16) začala už před týdnem tzv. plenérem, který se konal 14. – 19. září a je součástí studijního plánu prvního ročníku. V tomto roce se poprvé konal plenér Fakulty restaurování, která sídlí v Litomyšli, v areálu barokního hospitalu na Kuksu. V místě s neopakovatelnou atmosférou, skvost českého umění jak architektury, tak sochařství, a v nedalekém lese s Braunovým Betlémem trénovali studenti pod dohledem akademických pracovníků fakulty výtvarné techniky.

Plenér byl ukončen výstavou prací studentů v sobotu 19. září 2015 v areálu hospitalu na Kuksu.

- Přípravný kurz pro posluchače 1. ročníků Fakulty chemicko-technologické
V tomto týdnu (od 21. do 25. září 2015) probíhá pro posluchače vybraných bakalářských studijních oborů na Fakultě chemicko-technologické týdenní kurz chemie a matematiky. Kurz chemie je pro vybrané obory povinný a kurz z matematiky je určen pro studenty jakéhokoliv oboru, kteří nematurovali z matema...