dsc8723102484.jpg

Published: 11.09.2024

Univerzita Pardubice hostila konferenci Digitální transformace univerzit, která se koná tradičně v záříV prostorách Auly Arnošta z Pardubic se sešli zástupci veřejných vysokých škol, státu a experti na IT. Spojilo je jedno z klíčových témat pro mladou generaci studujících, digitalizace univerzit, a možnost vyměnit si zkušenosti v tomto oboru.

Dvoudenní konference se věnovala zejména vrcholovému managementu univerzit a strategickým tématům jako například procesní řízení, které je nezbytným předpokladem úspěšné digitalizaceŘešila se také IT rovina digitalizace a diskutovalo se o jejích legislativních aspektech nebo aktivitě státní správy.

Mezi řečníky se objevil také rektor Univerzity Pardubice Libor Čapek. UPCE se totiž letos stala první českou vysokou školou, která přijatým studentům na všech sedmi fakultách nabídla možnost zapsat se ke studiu elektronicky. K tématu digitalizace se vyjádřili i další zástupci univerzit. Prezentovali svá řešení a zkušenosti s konkrétními technologiemi zaměřenými na dílčí procesy digitalizace, datovou analytiku či kybernetickou bezpečnost.

Vzhledem k tomu, že téma rezonuje napříč republikou, účastnili se konference zástupci mnoha českých vysokých škol, ministerstev i firem. Mezi nimi například náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Miller, rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková, rektor Vysoké školy chemicko-technologické Milan Pospíšil, prorektor pro rozvoj, legislativu a informační technologie Masarykovy univerzity Radim Polčák nebo Jan Petr, který je koordinátorem Zákona o právo na digitální služby z Digitální a informační agentury.