dsc_7023_182015.jpg

Zdravotnictví je v této době jedním z nejvytíženějších oborů vůbec. Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice, která do světa každoročně posílá nové všeobecné sestry nebo třeba zdravotnické záchranáře, letos slaví 15 let od svého založení. My jsme si do podcastu UPCE On Air pozvali děkanku této fakulty doce. Janu Holou.

,,Já jsem na fakultu přišla v roce 2009 a zdravotnictví pro mě bylo velmi obohacující už od samého začátku. A stále je. Nevěděla jsem, stejně jako spoustu laické veřejnosti, proč nelékařské obory chodí na vysokou školu, co se tam učí. Je to velmi zajímavé, protože si myslím, že zdravotnictví je skutečně významné a významné jsou ty profese, které v tom zdravotnictví pracují,‘‘ říká děkanka Jana Holá ke svým začátkům na Fakultě zdravotnických studií.

Nedostatek všeobecných zdravotních sester je celosvětové téma. I o něm jsme si v našem podcastu popovídali. Jaký názor na to má doc. Holá? Čím je to způsobené? Usaďte se a poslechněte si odpovědi v dalším díle UPCE On Air.

Podcast UPCE On Air