Published: 18.06.2014

Úspěchu dosáhli hned dva studenti Dopravní fakulty Jana Pernera a to Bc. DAVID HOLEČEK, který v soutěži ČESKÁ DOPRAVNÍ STAVBA/TECHNOLOGIE/ INOVACE ROKU získal 1. místo v samostatné studentské kategorii O nejlepší bakalářskou práci z oboru doprava a dopravní stavitelství 2013 a Ing. KRISTÝNA JELÍNKOVÁ, která v soutěži obsadila 3. místo v studentské kategorii O nejlepší diplomovou práci z oboru doprava a dopravní stavitelství 2013.

Vítězové 11. ročníku této celostátní soutěže byli slavnostně vyhlášeni v pondělí 16. června v Betlémské kapli. Soutěž se konala pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a jejím hlavním cílem je podpořit zájem o studium technických oborů na vysokých školách. Díky podpoře patronů soutěže si vítězové odnesli nejen diplom, ale i šeky se zajímavými finančními odměnami.

Student studijního oboru Dopravní stavitelství na Dopravní fakultě Jana Pernera Univerzity Pardubice Bc. David Holeček obsadil v bakalářské kategorii 1. místo se svoji prací „Zlepšení parametrů traťového úseku Golčův Jeníkov - Třebešice“. Vedoucím práce byl Ing. Filip Ševčík z katedry dopravního stavitelství.

Další ocenění získala studentka oboru Dopravní stavitelství na Dopravní fakultě Jana Pernera Univerzity Pardubice Ing. Kristýna Jelínková, která v soutěži obsadila 3. místo v studentské kategorii o nejlepší diplomovou práci se svojí prací „Rekonstrukce křižovatky silnic I/37 a I/17 v Chrudimi“. Vedoucím práce byl Ing. František Haburaj, Ph.D. z katedry dopravního stavitelství.

Více informací v tiskové zprávě.