Published: 10.06.2015

Univerzita Pardubice ve spolupráci s pardubickými partnery pořádá pro všechny zájemce, školy a veřejnost v úterý 16. června na třídě Míru velký vědecký festival - VĚDECKO-TECHNICKÝ JARMARK. Po stopách vědy se můžete vydat na několika desítkách stanovišť s pokusy a demonstracemi, hrátkami a zajímavostmi ze světa vědy a techniky po celý den od 9 do 17 hodin.

- bližší informace o jarmarku – program a pozvánka

V pátek 12. června si nalaďte Český rozhlas Pardubice a Český rozhlas Hradec Králové

Pozvat posluchače na úterní Vědecko-technický jarmark přijde do pořadu Českého rozhlasu Pardubice „Máme hosty“ za organizátory z univerzity Iva Svobodová a mluvčí univerzity Valerie Wágnerová. Jaké zajímavosti návštěvníky na jarmarku čekají, se dozvíte, když si Český rozhlas Pardubice naladíte v pátek 12. června v půl 9 ráno.

Nejen o vědecko-technickém jarmarku, ale hlavně o chemii a vysokoškolském studiu bude řeč v pořadu Českého rozhlasu Hradec Králové HRADUBICKÉ ŠPIČKOVÁNÍ, které se bude vysílat z hradecké Radiokavárny v pátek 12. června v 11 hodin dopoledne. Lucie Stříbrná v doprovodu Davida Šilhy a Adama Vojtoviče z Fakulty chemicko-technologické budou partnery povídání o vysoké škole, studiu, vědě a světě poznávání spolu s kolegy z Univerzity Hradec Králové.

V pondělí 15. června sledujte Dobré ráno v České televizi 2

V pondělí 15. června startuje v ČESKÉ TELEVIZI 2 za minutu 6 pravidelná ranní dávka energie s názvem DOBRÉ RÁNO. To vám v několika vstupech popřejí i zástupci Univerzity Pardubice, kteří budou divákům ČT povídat o pardubickém Vědecko-technickém jarmarku a dalších zajímavostech vědeckého bádání. Ivu Svobodovou jako hlavní organizátorku pardubického vědecko-technického jarmarku doprovodí David Brebera z Fakulty ekonomicko-správní a jeho robotek, který umí kreslit fraktály. Chybět nebudou ani záhadné chemické pokusy, které předvede Břetislav Brož z Fakulty chemicko-technologické.

Na viděnou a na slyšenou na Vědecko-technickém jarmarku i v éteru.