Tradiční jarní akcí Univerzity Pardubice se stal veletrh pracovních příležitostí KONTAKT. Letošní šestnáctý ročník pořádaný ve středu 15. března zprostředkuje setkání se zástupci téměř padesáti nejrůznějších společností.

Kde najít práci nebo získat stáž po ukončení studia? Jaké požadavky mají zaměstnavatelé na své zaměstnance? Jakou odbornou praxi nebo stáž studentům nabízejí? Jaké trainee programy existují? Pro odpovědi na tyto a spoustu dalších otázek týkajících se budoucího uplatnění vysokoškoláků a situace na trhu práce si studenti z různých fakult Univerzity Pardubice mohou přijít na veletrh pracovních příležitostí KONTAKT 2017 – letos nejen do budovy univerzitní auly i vestibulu Fakulty chemicko-technologické v univerzitním kampusu.

Veletrh pracovních příležitostí KONTAKT 2017 je otevřen pro všechny zájemce od 9 do 15 hodin. Čeká na ně celkem 47 stánků a zástupců společností působících v různých oblastech hospodářství.

„Studenti se mohou osobně představit personálním manažerům jednotlivých firem, předat jim svůj životopis a zeptat se na podrobné pracovní podmínky i samotný průběh vstupního přijímacího řízení a pohovoru. Mohou si domluvit se zaměstnavateli i jinou spolupráci či stáž nebo si vyzkoušet, jak sami sebe prezentovat, co nabídnout, na co si dát pozor, také získat potřebné kontakty a zorientovat se v poptávce aktuálních pozic,“ vyjmenovává výhody veletrhu jedna z organizátorek Ivana Veselá z Informačního a poradenského centra Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice.

„Během dne jsme připravili v doprovodném programu několik interaktivních aktivit. Například konzultaci životopisu s odborníky, zkoušku pohovoru nanečisto v délce přibližně dvaceti minut, dva workshopy nebo speciální prezentace zúčastněných firem,“ doplňuje program dne Ivana Veselá a dodává, že veletrh je určen i pro studenty nižších ročníků. Ti se mohou informovat o odborných praxích a stážích nebo si domluvit téma diplomové práce.

Jednotliví personalisté a zástupci firem dají studentům také různé tipy a triky. Například zástupkyně firmy GoodCall For Talent v přednášce vysvětlí, jak dnes probíhá online lov talentů ve firmách a poradí, jak si úspěšně najít práci prostřednictvím největší profesní sítě LinkedIn. Studenti na veletrhu najdou i možnosti pracovních stáží, které nabízí projekt Cesta pro mladé. Nabídku práce i studia v zahraničí zprostředkují zástupci firmy Czech-Us.

Jako bonus čekají na studenty různé soutěže o ceny. Každý návštěvník veletrhu získá katalog s kontakty na zúčastněné firmy. Studenti se tak rámcově zorientují v aktuální nabídce jednotlivých společností a na stanoviště firem si již přijdou pro konkrétní informace či se doptají později.

Podrobný program veletrhu KONTAKT 2017 je k dispozici na webu Univerzity Pardubice: http://www.upce.cz/spoluprace/prumysl/kontakt/program.html

Veletrh pracovních příležitostí KONTAKT 2017 organizují pro studenty Univerzity Pardubice její dvě fakulty – fakulta ekonomicko-správní a chemicko-technologická. Stánky společností a firem jsou letos rozmístěné na dvou místech, tradičně v přízemí a v 1. patře univerzitní auly a nově také ve vestibulu Fakulty chemicko-technologické. Začátek je plánován na 9. hodinu.

Absolventské ročníky a všichni studenti univerzity, kteří se zajímají o možnosti svého budoucího profesního působení, jsou zváni k návštěvě.

Bližší informace k veletrhu Kontakt 2017:

Ivana Veselá
- Informační a poradenské centrum Fakulty ekonomicko-správní UPa
telefon 466 036 454
e-mail ivana.vesela@upce.cz

Ing. Iva Ulbrichová, CSc.
- děkanát Fakulty chemicko-technologické UPa
telefon 466 037 514