Published: 27.09.2013

Milé studentky, mílí studenti, vážení členové akademické obce, vážení zaměstnanci Univerzity Pardubice,

všechny Vás zdravím a vítám v novém akademickém roce 2013/2014. Pro naši alma mater je v pořadí již šedesátý čtvrtý.

Obzvláště rád mezi námi vítám nové studentky a studenty, kteří přicházejí na naši akademickou půdu poprvé. Bude to pro vás velká změna, kterou si třeba hned neuvědomíte. Stáváte se členy velkého kolektivu studentů, akademických pracovníků a ostatních zaměstnanců univerzity. Přeji vám, aby se vám dařilo ve studiu i v soukromém životě. Budu rád, když se vám naše univerzita stane příjemným domovem a zároveň místem, které vás dobře připraví na budoucí povolání.

Nastávající akademický rok bude určitě v něčem odlišný od těch předcházejících, ale jistě nás v něm neminou vedle okamžiků příjemných i ty plné starostí a problémů. Věřím však, že i v tomto roce obstojíme, jak v kvalitě vzdělávání, tak v kvalitě výstupů tvůrčích činností.

Všem studentkám, studentům, kolegyním, kolegům a zaměstnancům Univerzity Pardubice přeji úspěšný akademický rok 2013/2014 a zároveň pevné zdraví a dostatek životního optimismu. Těším se na setkávání a spolupráci s vámi.

váš rektor
prof. Ing. Miroslav Ludwig, CSc.